Росія, Білорусь, Китай: які країни голосували проти оновленої резолюції щодо прав людини в Криму

Всього проти проекту резолюції сьогодні проголосували 23 країни.

На засіданні Третього комітету Генеральної асамблеї ООН Росія, Білорусь, Казахстан, Китай, Сербія та ще 18 країн проголосували проти оновленого проекту резолюції «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)».

Читайте такожВ ООН назвали конфлікт на Донбасі "найстарішим" у світі

Засідання профільного комітету Генасамблеї у Нью-Йорку транслювалося на сайті ООН.

Всього проти проекту резолюції проголосували 23 країни.

Зокрема, це Вірменія, Білорусь, Бурунді, Камбоджа, Китай, Кот-д'Івуар, Куба, Північна Корея, Еритрея, Індія, Іран, Казахстан, Киргизстан, Мьянма, Нікараґуа, Філіппіни, Росія, Сербія, Судан, Сирія, Уганда, Венесуела та Зімбабве.

Після нинішнього розгляду на засіданні комітету проект резолюції Генасамблея ООН остаточно розгляне у грудні цього року.

Як повідомляв УНІАН, третій комітет Генасамблеї ООН затвердив вчергове оновлений проект резолюції щодо ситуації з правами людини в Криму. Відповідний документ підтримали 67 країн-член ООН, утрималися - 82.

Вперше резолюцію про положення у сфері прав людини в окупованому Криму Генасамблея ООН розглядала у грудні 2016 року. Тоді її підтримали 70 країн, ще 77 країн утрималися і 26 проголосували проти.

19 грудня 2017 року Генасамблея ООН схвалила вперше оновлену резолюцію «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і м. Севастополь (Україна)». За неї проголосували 70 країн. Проти були 26 країн, утрималися - 76.

23 грудня 2018 року знову Генасамблея ООН підтримала оновлену резолюцію «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)». Всього резолюцію підтримало 65 країн, ще 70 країн утрималося, а 27 - голосували проти.