этот материал доступен на русском

Комітет ГА ООН підтримав оновлений проект резолюції щодо прав людини в Криму

19:41, 14 листопада 2019
Політика
710 0
В Генасамблеї ООН розглянули оновлену резолюцію щодо ситуації з правами людини в Криму / фото Public Domain Pictures

Третій комітет Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй підтримав оновлений проект резолюції «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)».

Читайте такожВ ООН назвали конфлікт на Донбасі "найстарішим" у світі

Засідання комітету Генасамблеї у Нью-Йорку транслювалося на сайті ООН.

Відповідний документ підтримали 67 країн-членів ООН, проти - 23, утрималися - 82.

Документ стосується захисту прав людини в окупованому Криму, що порушуються Російською Федерацією як державою-окупантом.

Як повідомляє Постійне представництво України при ООН, співавторами проекту резолюції стали 38 країн.

До ключових положень документу відносяться посилання на міжнародно-правове визначення агресії, а також застереження про те, що отримання території або іншої переваги внаслідок агресії не може і не буде вважатися законною дією.

Крім того, в тексті висловлена вимога до Російської Федерації "припинити підтримку зміни демографічної ситуації в Криму, насамперед шляхом переселення туди свого населення, а також примусового виселення".

Також висловлюється "засудження масових затримань активістів та захисників прав людини на основі звинувачень у підтримці тероризму, зокрема представників громадянської ініціативи "Кримська солідарність"".

У тексті міститься "заклик припинити переслідування та звільнити осіб, затриманих за висловлювання думок, зокрема до початку окупації".

Разом з тим, в тексті засуджується триваюча практика призову чоловіків до Збройних сил РФ та кримінального переслідування тих, хто відмовляється від служби державі-окупанту.

Також сказано про вимогу негайно звільнити усіх незаконно затриманих громадян України та забезпечити їхнє безпечне повернення на батьківщину.

В проекті резолюції висловлено заклик до міжнародної спільноти продовжити в рамках міжнародної адвокації засудження порушень РФ прав людини в Криму як на двосторонньому, так і багатосторонньому рівнях.

Як повідомляв УНІАН, вперше резолюцію про положення у сфері прав людини в окупованому Криму Генасамблея ООН розглядала у грудні 2016 року. Тоді її підтримали 70 країн, ще 77 країн утрималися і 26 проголосували проти.

19 грудня 2017 року Генасамблея ООН схвалила вперше оновлену резолюцію «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і м. Севастополь (Україна)». За неї проголосували 70 країн. Проти були 26 країн, утрималися - 76.

23 грудня 2018 року Генасамблея ООН знову підтримала оновлену резолюцію «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)». Всього резолюцію підтримало 65 країн, ще 70 країн утрималося, а 27 - голосували проти.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Теги: #Крим#ООН