"Примусити РФ виконувати домовленості": в МЗС озвучили головне завдання після "нормандської зустрічі"

У МЗС заявляють про необхідність забезпечення міжнародної солідарності, щоб змусити Російську Федерацію повноцінно забезпечити виконання взятих на неї зобов'язань.

Заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар заявляє, що основне завдання після саміту лідерів країн "нормандської четвірки" полягає у тому, аби примусити Кремль виконувати досягнуті в Парижі домовленості.

Читайте такожУ Кучми на понеділок анонсували скайп-конференцію ТКГ щодо обміну ув’язненими

Як передає кореспондент УНІАН, про це Боднар сказав під час Години запитань до уряду у Верховній Раді.

За словами заступника міністра, саміт засвідчив відданість України мирному врегулюванню воєнного конфлікту на Донбасі. "Наразі нашим основним завданням є примус Кремля до виконання домовленостей, досягнутих у Парижі", - сказав Боднар.

Як зауважив представник МЗС, Україна вже почала виконання своєї частини домовленостей, зокрема йдеться про продовження на рік чинності закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" (№ 2569).

За словами Боднара, сам факт проведення саміту не може розглядатися як підстава до послаблення політичного чи санкційного тиску на Москву. "Головне для нас - забезпечити міжнародну солідарність для того, щоб змусити Російську Федерацію повноцінно забезпечити виконання взятих на неї зобов'язань", - заявив Боднар.

Заступник міністра нагадав, що сторонами конфлікту на Донбасі є Україна та Росія. "Якщо хтось хоче комунікувати з представниками Луганська і Донецька, то ми маємо Тристоронню контактну групу, в рамках якої відбувається обговорення всього комплексу питань, пов'язаного з урегулюванням", - сказав Боднар.

Як повідомляв УНІАН, за результатами саміту в "нормандському форматі" 9 грудня в Парижі лідери України, ФРН, Франції та РФ узгодили комюніке, в якому заявили, що підтримують домовленість у рамках Тристоронньої контактної групи щодо розведення сил на трьох додаткових ділянках на Донбасі до кінця березня 2020 року.

Також вони заохочують ТКГ сприяти звільненню та обміну утримуваними особами, пов’язаними з конфліктом, до кінця року на основі принципу "всіх на всіх" починаючи з "усіх встановлених на всіх встановлених".

Лідери країн "нормандської четвірки" підтримують досягнення протягом 30 днів домовленості в рамках ТКГ про нові пункти пропуску через лінію розмежування.

Крім того, сторони зацікавлені в досягненні домовленостей у рамках "нормандського формату" і ТКГ щодо всіх правових аспектів закону про особливий порядок місцевого самоврядування (про особливий статус) окремих районів Донецької та Луганської областей з метою забезпечення його функціонування на постійній основі.

Вони вважають за необхідне інкорпорувати "формулу Штайнмаєра" в українське законодавство, згідно з версією, узгодженою "нормандською четвіркою" і ТКГ.