Судді у справі екс-"беркутівців" обурилися заявою ГПУ після зміни підозрюваним запобіжного заходу

Суд присяжних у справі проти п’ятьох екс-“беркутівців” вважає, що Генеральна прокуратура втрутилась у його діяльність.

Суд присяжних у справі проти п’ятьох екс-“беркутівців” висловив обурення з приводу заяви Генпрокуратури щодо кримінального провадження, яке він розглядає.

Як передає кореспондент УНІАН, відповідну заяву суду присяжних оголосив на засіданні Святошинського райсуду головуючий у справі суддя Сергій Дячук.

Суддя Дячук процитував повідомлення на сайті Генеральної прокуратури, оприлюднене перед новим роком, після того, як апеляційний суд відпустив екс-“беркутівців” під особисті зобов’язання.

“Ми зачитаємо це публічне повідомлення від 28 грудня: “Судовий розгляд щодо обвинувачення у справі розстрілу на Майдані буде продовжено. Київський апеляційний суд виніс ухвалу щодо зміни запобіжних заходів у справі про розстріл на Майдані. Після зміни запобіжного заходу судовий розгляд буде продовжено. Вони будуть зобов’язані виконувати покладені судом на них обов’язки. У випадку невиконання цих обов’язків, судом буде прийнято рішення про оголошення у розшук. Після оголошення у розшук буде прийнято рішення про здійснення заочного кримінального провадження”.

Суд хоче висловити своє обурення тим, як на сайтах органу, працівники якого здійснюють повноваження сторони у процесі, дозволяють собі прогнозувати, вказувати, як має діяти суд з тих чи інших обставин”, - наголосив Дячук.

Він додав, що прогнозувати і вказувати суду не має права ані Генпрокуратура, ані Офіс генпрокурора, ані будь-яка інша посадова особа, тим більше у такій безапеляційній формі.

Читайте такожСправи Майдану: суддям не передали жодних документів про обмін екс-"беркутівців" (відео)

“У громадян може скластися враження, що суд є структурним підрозділом Генеральної прокуратури. Ми маємо велику надію, що Офіс генпрокурора не буде повторювати помилки Генпрокуратури і не буде здійснювати вплив на суд, зокрема на присяжних, які не є фаховими юристами і можуть сприйняти рекомендації такого характеру як єдино можливий правильний крок для суду”, - наголосив Дячук.

Крім того, суддя додав, що розуміє, що Генпрокуратура була вимушена якось реагувати на те, що екс-“беркутівців” обміняли, однак він вважає, що прокуратурі було б доцільніше коментувати свої дії з цього приводу і також будувати прогнози стосовно своїх подальших кроків, а не суду.

Як повідомляв УНІАН, Святошинський районний суд Києва розглядає справу проти екс-«беркутівців» Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Олександра Марінченка, Сергія Тамтури й Олега Янішевського, яких обвинувачують у масових розстрілах людей на Майдані 20 лютого 2014 року. Станом на лютий 2018 року слідством було встановлено 48 фактів убивств та 80 фактів замахів на вбивства людей 20 лютого 2014 року в центрі Києва.

Читайте такожМісія ООН висловлює занепокоєння через звільнення екс-"беркутівців"

28 грудня 2019 року Апеляційний суд Києва відпустив екс-«беркутівців» під особисті зобов`язання.

29 грудня у Донецькій області відбувся обмін утримуваними особами між українською стороною і представниками ОРДЛО. Україні повернули 76 людей в обмін на 124 особи зі списку ОРДЛО. В рамках обміну Україна передала екс-«беркутівців».