Відрядження заборонені: наступне засідання ТКГ у Мінську може пройти у режимі відеоконференції

Засідання заплановане на 25 березня. На ньому планували підписати рішення про створення "консультативної ради" при ТКГ.

Наступне засідання переговорної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі може відбутися через відеозв'язок.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв'ю "Радіо Свобода".

"Які переговори? Ви що?! Усі переговори згорнуті фізично. Я вчора розмовляв зі своїм колегою міністром закордонних справ Угорщини, і ми домовилися, що заплановане на 26 березня засідання двосторонньої міжурядової комісії ми проведемо в режимі телеконференції у ту ж дату, тому що життя не зупиняється, потрібно працювати, потрібно рухатися вперед. Щодо "Мінська" теж опрацьовується питання відеоконференції. Зараз усі відрядження масово скасовуються. Я взагалі в МЗС заборонив усі закордонні відрядження", – сказав Кулеба.

За його словами, "якщо засідання ТКГ відбудеться, то у режимі відеоконференції".

Читайте такожДо Консультативної ради при ТКГ мають увійти особи, що не вбивали українських військових - Єрмак

Як повідомляв УНІАН, 11 березня у Мінську відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі за участі керівника офісу президента України Андрія Єрмака та заступника керівника адміністрації президента РФ Дмитра Козака. Вони домовились підписати рішення ТКГ щодо створення у складі політичної підгрупи консультативної ради після консультацій з представниками ОБСЄ, Франції та Німеччини щодо виконання домовленостей, досягнутих під час саміту в "нормандському форматі". Підписання має відбутися на наступному засіданні у Мінську 25 березня.

Пізніше видання "Дзеркало тижня" оприлюднило копію протоколу, підписаного у Мінську 11 березня. Згідно з документом, критерії та порядок призначення членів ради самостійно визначаються Україною, окремими районами Донецької і Луганської областей України, РФ, ФРН, Франції та ОБСЄ. При цьому по 10 представників від України та ОРДЛО матимуть право вирішальних голосів, а по одному представнику від РФ, Німеччини, Франції та ОБСЄ - право дорадчих голосів.

Через декілька днів близько 60 депутатів від "Слуги народу" закликали президента Зеленського не допустити створення консультативної ради у політичній підгрупі ТКГ у Мінську.