Угорщина 16 жовтня порушить у ЄС питання щодо українського закону "Про освіту"

оновлено

Новим законом в Україні запроваджується 12-річна середня освіта, мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова - українська.

Угорщина 16 жовтня на засіданні Ради міністрів закордонних справ ЄС порушить питання щодо українського закону «Про освіту».

Про це повідомляє брюсельський кореспондент Радіо Свобода Рікард Йозвяк у своєму Twitter.

При цьому, за його словами, спроби переглянути Угоди про асоціацію Україна-ЄС будуть відхилені.

Журналіст зазначив, що ЄС працює над компромісом, в результаті якого формулювання щодо намірів у Декларації про Східне партнерство із Україною, Грузією та Молдовою може залишатися, якщо згадати нідерландську правку до Угоди про асоціацію "Україна-ЄС", яка була узгоджена в грудні 2016 року.

Як повідомляв УНІАН, 25 вересня президент України Петро Порошенко підписав закон «Про освіту», мовні положення якого (ст. 7 щодо мови освіти в Україні) викликали стурбованість низки країн: Польщі, Румунії, Угорщини, Греції, Болгарії.

Новим законом в Україні запроваджується 12-річна середня освіта, мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова - українська.

Порошенко доручив МЗС та Міністерству освіти і науки провести з приводу цього закону необхідні консультації з європейськими партнерами, в тому числі з Радою Європи.

Читайте такожГолова МЗС Угорщини погрожує санкціями ЄС проти України через закон про освіту

28 вересня міністр закордонних справ України Павло Клімкін направив 7-му статтю закону про освіту на розгляд Венеціанської комісії. Висновки ВК стосовно закону будуть готові до грудня.

Сійярто заявляв, що Угорщина не підриватиме єдність ЄС у питанні антиросійських санкцій через положення закону про освіту в Україні.

Також Сійярто заявив, що Угорщина блокуватиме всі кроки зі зближення України та ЄС у рамках програми «Східне партнерство» і будь-які ініціативи, що сприяють євроінтеграції України.

9 жовтня міністр закордонних справ України Павло Клімкін у Twitter запропонував Сійярто разом відвідати Закарпаття та обговорити мовні положення закону про освіту.

Разом з тим, за даними угорського видання Magyar Nemzet, міністр закордонних справ Угорщини Сійярто відмовився зустрічатися з Клімкіним на Закарпатті для обговорення мовних положень нового українського закону про освіту.