ВР відмовилася розглядати проект про виключення з ККУ «статті Тимошенко»

За включення цього законопроекту, автором якого бютівець Швець, до порядку денного проголосували лише 139 депутатів

Верховна Рада України відмовилася внести до порядку денного проект закону "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо усунення необґрунтованої деталізації кримінально-правових заборон".

Як передає кореспондент УНІАН, за включення цього законопроекту, автором якого є депутат від фракції «БЮТ-Батьківщина» Віктор ШВЕЦЬ, до порядку денного проголосували лише 139 народних депутатів з 427 зареєстрованих в сесійній залі.

Законопроектом пропонувалося викласти статтю 364 «Зловживання владою або службовим становищем» ККУ викласти в новій редакції.

Зокрема, передбачалося, що зловживання службовим становищем, тобто умисне використання службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб карається виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Зловживання владою, тобто умисне використання владних повноважень представником влади всупереч інтересам державної служби, якщо воно заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб, карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Передбачалося, що зловживання владою або службовим становищем, що супроводжувалося насильством чи погрозою його застосування або використанням зброї за відсутності ознак катування, чи потягло інші наслідки карається позбавленням волі на строк від трьох до десяти років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Законопроект визначав, що службовими особами є особи, які постійно чи тимчасово обіймають посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов`язків, або виконують такі обов`язки за спеціальним повноваженням на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форми власності, а також Збройних Силах України, інших військах та військових формуваннях України.

При цьому представники влади – це особи, які здійснюють функції публічної влади та наділені повноваженнями у межах своєї компетенції пред’являти вимоги, приймати рішення чи застосовувати примусові заходи щодо громадян і юридичних осіб незалежно від їх відомчої належності чи підлеглості. Істотною шкодою у статтях 364, 367 ККУ якщо вона полягає у заподіянні матеріальних збитків, вважається така шкода, яка в сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Істотна шкода може мати також нематеріальний характер і полягати у порушенні конституційних прав і свобод громадян, підриві авторитету органів державної влади, державного управління і місцевого самоврядування, порушенні нормальної діяльності організації, вчиненні злочину підконтрольними чи підлеглими особами тощо.

Також передбачалося виключити статті 365 та 365-1.