Дружина: Луценка в СІЗО під час переливання крові заразили гепатитом

Ірина Луценко покладає відповідальність на владу за те, що її чоловік помирає.

Дружина колишнього міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка Ірина заявляє, що її чоловіка в СІЗО заразили вірусним гепатитом TTV під час переливання крові.

Як передає кореспондент УНІАН, про це вона заявила на прес-конференції в Києві.

І.Луценко сказала, що це приховали від Ю.Луценка і від неї.

І.Луценко заявляє, що 19 вересня 2011 року в СІЗО були взяті аналізи крові, і в її чоловіка було виявлено вірусний гепатит TTV. Вона наголосила, що ця інформація була прихована від нього Державною пенітенціарною службою (ДПтС).

"У зв`язку з тим, що він відмовлявся здавати аналіз крові, йому дали дані обстеження, яке проходило 19 вересня 2011 року, де в СІЗО нишком були взяті аналізи крові на різні вірусні гепатити. У 10 випадках підтвердження немає, вірусний гепатит TTV виявлено", - повідомила І.Луценко.

«Знали вже тоді, який у нього був діагноз, просто приховували, вирішили нишком відвезти аналізи в лабораторію Міністерства оборони, і не сказали, що Луценко – у тебе гепатит..., написали, що все добре», - зазначила І.Луценко.

Вона поклала відповідальність на владу за те, що її чоловік вмирає.

«Мій чоловік вмирає завдяки вам», - сказала вона, звертаючись до присутніх на прес-конференції лікарів ДПтС. Також вона зазначила, що лікарі в СІЗО часто не давали потрібних Ю.Луценку ліків по кілька днів.

І.Луценко заявила, що чоловіка не лікували 9 місяців, і розцінює цей факт як тортури.

І назвала працівників СІЗО садистами. «Прокуратура, пенітенціарна система і вся ця влада - вбивці мого чоловіка», - наголосила І.Луценко, сказавши, що звернеться до суду з цього приводу.

Також вона має намір звернеться до Генеральної прокуратури з цього приводу. «Я подаватиму запит до ГПУ про навмисне ненадання медичної допомоги чоловікові. З понеділка я починаю свої дії», - заявила І.Луценко.

*** За інформацією порталу Eurolab, в 1997 р. Т.Nishizawa, H.Okamoto і співавтори вперше описали 5 випадків постранфузійного гепатиту, що розвинувся у пацієнтів через 8-11 тижнів після переливання крові, при яких вдалося виявити ДНК нового збудника, що асоціюється з ураженням печінки. При вивченні гепатитів склалася традиція знов виявлені віруси позначати ініціалами пацієнта, у якого вперше було зареєстровано позитивний результат. Виходячи з цього, вірус дістав позначення TTV. Проте його початкове визначення у хворих з постранфузійним гепатитом закріпила за вірусом назва transfusiontransmittedvims, тобто вірус, що передається при переливанні крові.

Новий гепатотропний вірус є ДНК-вмісним, розміром 30-50 нм, має циркулярний геном, назад закручений, і складається приблизно з 3500-4000 нуклеотидів. Геном TTV представлений одноланцюговою ДНК.

Подальші дослідження дадуть змогу визначити гепатотропність цього збудника, не доведену на сьогодні, уточнити епідеміологічні і клінічні характеристики, а також розробити ефективні методи діагностики, лікування і профілактики цього захворювання.