Також президент заявив, що Україна чекатиме і на "повне, тривале" припинення вогню з завтрашнього дня.
Президент України Володимир Зеленський погодився на переговори в Туреччині в четвер, 15 травня, але тільки особисто з главою Кремля Володимиром Путіним. Про це він написав у Telegram після заклику американського лідера Дональда Трампа провести зазначену зустріч.
Водночас Зеленський заявив, що Україна чекатиме і на запропоноване раніше повного припинення вогню з 12 травня.
"Ми чекаємо відзавтра припинення вогню - повного і тривалого, щоб дати необхідну основу дипломатії. Немає сенсу затягувати вбивства. І буду чекати Путіна в четвер у Туреччині. Особисто. Сподіваюся, що росіяни цього разу не шукатимуть причини, чому вони не можуть", - написав президент України.
Оновлено. У вечірньому відеозверненні Зеленський наголосив, що Україна чекає "ясної відповіді від Росії" щодо припинення вогню з 12 травня:
"Війну Росії все одно доведеться закінчувати. Вбивства мають закінчитися. Українські сили готові будуть реагувати дзеркально - щоб це було чесно. Ми неодноразово чули від партнерів, що вони готові посилювати санкції проти Росії, якщо Путін відмовиться від припинення вогню. Подивимося".
Президент підтвердив готовність зустрітися з Путіним у Туреччині особисто:
"І у нас в Україні немає жодної проблеми вести переговори - ми готові до будь-яких форматів. Я буду цього четверга, 15 травня, у Туреччині - і очікую на Путіна в Туреччині. Особисто. І сподіваюся, що Путін цього разу не шукатиме причин, чому він щось не може. Ми готові говорити, щоб закінчити війну. Четвер, Туреччина. Президент Трамп підтримав, Усі лідери підтримали".
Нагадаємо, напередодні президент США Дональд Трамп заявив, що Україна повинна негайно погодитися на переговори з Росією в Туреччині, які запропонував Путін:
"Президент Росії Путін не хоче укладати угоду про припинення вогню з Україною, а хоче зустрітися в четвер (15 травня) в Туреччині, щоб обговорити можливе припинення кривавої війни. Україна повинна погодитися на це негайно".
За його словами, принаймні сторони "зможуть визначити, чи можливе укладення угоди": "А якщо ні, то європейські лідери і США знатимуть, як йдуть справи, і зможуть діяти відповідно!".