Зеленський: зусилля розвідки сприяли отриманню статусу члена Програми розширених можливостей НАТО

За словами президента, ГУР Міноборони суттєво посилило можливості агентурної розвідки, потенціал радіоелектронної, повітряної та космічної розвідки.

Президент Володимир Зеленський заявляє, що Україна отримала статус члена Програми розширених можливостей НАТО завдяки у тому числі зусиллям розвідувальних органів.

Читайте такожЕксперт оцінив зміну керівництва військової розвідкиЯк повідомляє прес-служба Офісу президента, про це він сказав під час виступу на урочистостях з нагоди Дня воєнної розвідки.

За словами Зеленського, воєнна розвідка своєю складною та кропіткою щоденною працею зміцнює систему національної безпеки України, її силу та незалежність, а нині вона перебуває ще й на важливому етапі розвитку.

Він зауважив, що Головне управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони суттєво посилило можливості агентурної розвідки, інформаційно-аналітичну діяльність, потенціал радіоелектронної, повітряної та космічної розвідки.

«Серед іншого, зусилля наших розвідувальних органів сприяли отриманню Україною статусу члена Програми розширених можливостей НАТО», – заявив Зеленський.

Водночас, за його словами, перед ГУР стоїть ще багато завдань.

«Сьогодення й майбутнє вимагає нових методів, форм і способів як збройної боротьби, так і розвідувальної», – наголосив Зеленський.

Одним із ключових чинників успішності розвідки, на його переконання, є формування жорсткої кадрової політики, і лише ретельний відбір професійних і патріотичних кадрів забезпечить успішність роботи ГУР.

Робота розвідників – це невидимий напружений інтелектуальний поєдинок, який завжди, а особливо в умовах війни, триває цілодобово та без вихідних «заради миру, спокою та стабільності України», сказав Зеленський.

«Сьомий рік ми ведемо протистояння з ворогом, дії якого складно прогнозувати. Саме тому такою важливою є добута вами інформація. Своєчасна й, головне, - достовірна. Від неї залежить не тільки ухвалення важливих політичних рішень, а й життєдіяльність усього державного механізму. Без вас наша держава, кажу відверто, є сліпою, глухою та майже безсилою», – зазначив глава держави.

Він наголосив, що своєю роботою воєнна розвідка створює позитивний імідж Україні та ЗСУ, протидіє російській пропаганді і доносить до іноземних дипломатичних кіл та засобів масової інформації правду про події, які відбуваються в нашій державі.

«Залишаючись завжди непоміченими, ви щомиті демонструєте дієздатність та ефективність. Виявляєте потенційні виклики та загрози національним інтересам та ефективно протидієте їм щодня», – сказав Зеленський.

Він подякував розвідникам за роботу, яку вони виконують з честю заради України.

«Тільки спільними зусиллями ми зможемо зупинити важку й жахливу для нашої країни війну та забезпечити відновлення територіальної цілісності України. У цей урочистий день я бажаю всьому особовому складу, ветеранам воєнної розвідки та вашим сім’ям міцного здоров’я, злагоди, любові, незламної віри в нашу перемогу та світле майбутнє України», – сказав президент.

Під час відвідання військової частини, де здійснюється підготовка та тренування розвідників, він ознайомився з умовами підготовки підрозділу спеціального призначення, тренувальною базою військового містечка, зразками техніки, спеціального спорядження та технічних засобів, які є на озброєнні у структурних підрозділах ГУР.

Найкращим воїнам Зеленський вручив державні нагороди.

В урочистих заходах також взяли участь керівник Офісу президента України Андрій Єрмак, його заступник Роман Машовець, голова Верховної Ради Дмитро Разумков, прем’єр-міністр Денис Шмигаль, секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов, його перший заступник Руслан Демченко, міністр оборони Андрій Таран, начальник Генерального штабу ЗСУ Сергій Корнійчук, начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов.

День воєнної розвідки України:

  • 7 вересня 1992 року було підписано указ президента про створення розвідувального органу при Міністерстві оборони.
  • Офіційне професійне свято українських військових розвідників було започатковане 1 червня 2007 року указом тодішнього глави Міністерства оборони України.