Галки розпізнають безпечних і небезпечних людей та запам’ятовують їх – вчені

Птахи попереджають один одного завдяки спеціальним вигукам.

Науковці встановили, що галки розпізнають потенційно небезпечну для себе людину завдяки тривожним вигукам птахів свого виду.

Читайте такожУкраїнська школярка винайшла пристрій, що рятує життя у замкнутому просторі

Порівнюючи вигуки птахів, вчені дійшли висновку, що галки користуються кількома типами сигналів: тривожним (для попередження своєї зграї про небезпеку) і контактним.

Водночас галки здатні розпізнавати потенційно небезпечну людину, коли бачать її вдруге. Однак орнітологи спростовують думку, що в залежності від типів вигуків птахи уповільнюють чи прискорюють швидкість повернення до гнізда.

На думку дослідників, однією з найбільших проблем і переваг птахів є співіснування з людиною. З одного боку, люди підгодовують їх, з іншого боку – людина часто стає загрозою.

Довідка УНІАН. Галка (Corvus monedula) — вид птахів роду крук, один з найменших (34–39 см завдовжки) представників роду. В Україні осілий, кочовий, перелітний птах. Галки часто збираються великими зграями. Зокрема – разом із граками, воронами або навіть сизими голубами.

Вони роблять гніздо з гілок та вистилають його всередині соломою, ганчір'ям, ватою, клаптиками паперу та ін. Також ці птахи відкладають до 8 яєць, на яких сидять 18-20 днів. У червні вони вже можуть літати й покидають гніздо.