Учені стверджують, що виявили місцерозташування Ноєвого ковчега

Вчені збираються продовжити дослідження, щоб точно підтвердити свою теорію.

Учені зробили шокуюче відкриття, яке викликало хвилювання серед археологічної спільноти. Група дослідників, імовірно, довела існування Ноєвого ковчега, пише The Sun.

Фахівці з групи з дослідження гори Арарат стверджують, що вони знайшли справжній Ноїв ковчег. Формація Дюрупінар, 164-метрова геологічна структура з лімоніту, раніше була місцем, де дослідники сподівалися довести біблійну історію, оскільки її форма нагадує корабель, а розміри повторюють опис човна в Біблії.

У виданні нагадали, що згідно з релігійним текстом, ковчег був "завдовжки в триста ліктів, завширшки в п'ятдесят ліктів і заввишки в тридцять ліктів". Це збігається з розмірами формації Дюрупінар.

Об'єкт розташований за 30 кілометрів на південь від вершини гори Арарат, біля кордону Туреччини та Ірану. За словами вчених, саме там і знаходиться Ноїв ковчег.

Після збору зразків гірської породи і ґрунту, а потім подальшої відправки їх на експертизу в Стамбульський технічний університет з'ясувалося, що вони містять сліди глиноподібних матеріалів, морських відкладень і залишків морепродуктів, зокрема молюсків. З'ясувалося, що вік матеріалів становить від 3500 до 5000 років, що збігається з періодом енеоліту, який тривав з 5500 по 3000 рік до нашої ери. Саме цей період пов'язаний з епохою біблійного потопу, описаного в книзі Буття.

"Згідно з отриманими результатами, можна припустити, що в цьому регіоні людська діяльність велася з епохи енеоліту. Важливим підсумком симпозіуму стало рішення про проведення додаткових досліджень у Куді та Арараті, відомих як Месопотамський регіон", - розповів журналістам провідний автор дослідження доктор Фарук Кайя.

Вчені наголосили, що виявлення морських речовин і молюсків у зразках свідчить про те, що формація Дюрупінар колись перебувала під водою. Дослідники не виключають, що це міг бути і катастрофічний потоп, який описувався в Біблії.

"Наші дослідження показують, що в цьому регіоні в той період існувало життя і що в якийсь момент він був вкритий водою, що посилює можливість того, що сталася катастрофічна подія величезного масштабу", - йдеться в заяві вчених.

У виданні додали, що гора Арарат, найвища точка в Туреччині, довгий час вважалася місцем, де спочивав Ноїв ковчег. Нове дослідження пожвавило дискусію про місце, яке вперше було виявлено курдським фермером у 1948 році.

Багато вчених були впевнені, що ця історія є міфом. Проте нове дослідження підтверджує, що Ноїв ковчег міг існувати.

Інші дослідження вчених

Раніше в Балтійському морі знайшли найбільший клон у світі. Це зарості водорості фукуса пухирчастого, які простягаються від поверхні води до глибини близько 9,8 метра.

Крім того, під першим у світі містом археологи виявили величезну мережу водних каналів. Археологи виявили близько 200 основних каналів і 4000 більш дрібних відгалужень, які постачають водою понад 700 ферм.

Вас також можуть зацікавити новини: