Космічний зонд записав звучання магнітного поля Землі (відео)

Звуки коливань перевели в доступні для людського слуху.

Запущений у 2018 році космічний зонд BepiColombo записав покази магнітного поля Землі, який перевели в доступні для людського слуху звуки.

Апарат призначений для дослідження Меркурія, найближчої до Сонця планети, нещодавно зробив гравітаційний маневр пролітаючи повз Землі. В середині жовтня 2020 року зонд пролетить повз Венеру, а вже в жовтні 2021-го наблизиться до Меркурія. Космічний апарат повинен вивчити хімічну і фізичну будову планети, її геологічну структуру і багато інших показників, повідомляє New Atlas.

Читайте такожАстрономи знайшли найближчу до Землі чорну діру (відео)

Коли апарат пролітав повз Землю, дослідникам вдалося налаштувати обладнання таким чином, щоб воно зафіксувало коливання магнітного поля нашої планети. Після цього вони були переведені і стиснуті в п'ять доступних людському вуху аудіодоріжок.

Перша звукова доріжка отримана завдяки акселерометру в момент, коли BepiColombo наближався до Землі на відстань 256,39-129,488 кілометра. Інша – коли корабель проходив на висоті 12 689 км. Третя – в момент знаходження зонда в тіні планети. Четверта доріжка заснована на роботі магнітометра, що проходить через магнітне поле планети. П'ята – на тих же показаннях вкупі зі звуками реактивного двигуна корабля, які допомагають йому зберігати орієнтацію. Більше звукових доріжок можна послухати на сайті ESA.

Політ BepiColombo здійснений силами Європейського космічного агентства (ESA) і Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA). 

Як повідомляв раніше УНІАН, астрономи виявили, що екзопланети TRAPPIST-1, як і планети Сонячної Системи, майже не зміщені від площини обертання центральної зірки.

Таким чином, система зірки TRAPPIST-1, яка знаходиться на відстані всього 40 світлових років від нас, виявилася ще більш схожою на Сонячну систему, ніж вважалося раніше.