Новий сюжет про розкрадання в "оборонці": у ГПУ відреагували на закиди щодо хабарництва (відео)

У останній частині розслідування йдеться, що про розкрадання знали у Генпрокуратурі, Службі безпеки, НАБУ і інших органах.

Слідчі органи знали про корупцію в оборонній сфері, але закривали справи за хабарі .

Як доказ у Bihus.info наводять листування фігурантів оборонного скандалу з представниками СБУ та НАБУ, йдеться в сюжеті ТСН.

У Генпрокуратурі ТСН заявили, що не розслідують справи, пов’язані з корупцією - цим займається НАБУ – і тому відкидають закиди у затягуванні справ чи хабарництві. Коментарів інших відомств поки що немає.

За словами прес-секретаря генпрокурора Лариси Сарган, всі розмови про хабарі для закриття чи затягування справи з боку ГПУ «не відповідають дійсності».

Вона заявила, що наразі відбувається службова перевірка з використанням детектора брехні щодо обставин можливого "зливу" матеріалів провадження.

«У ГПУ розслідується лише одне провадження. В його рамках закон дає можливість прокуратурі розслідувати некорупційні злочини. Відповідно, було два напрямки розслідування. Перший - шахрайство. Цей епізод в суді з минулого, 2018 року. На лаві підсудних перебуває, зокрема, і співробітник СБУ, який згадується в розмовах із фігурантом розслідування - Рогозою. Другий - по несплаті податків. Оголошена підозра, стягнута чимала сума недоїмки до держбюджету», – написала речниця генпрокурора на своїй сторінці у Facebook. 

У останній частині розслідування йдеться, що про розкрадання знали у Генпрокуратурі, Службі безпеки, НАБУ і інших органах.

Довідка УНІАН. 25 лютого проект "Наші гроші з Денисом Бігусом" оприлюднив розслідування, в якому йшлося, що син на той час першого заступника секретаря РНБО Гладковського Ігор нібито причетний до схем масштабного розкрадання бюджетних коштів в оборонному комплексі.

Читайте такожКорупція в Укроборонпромі: журналісти розповіли про причетність НАБУ та ГПУ (відео)

У розслідуванні стверджується, що Гладковський-молодший та його партнери вступили у змову з оборонними чиновниками. Вони скуповували військові запчастини у російських контрабандистів, а також на складах української армії. Ціни на запчастини, які часто не відповідали будь-яким стандартам якості, були завищеними у рази. Цей "товар" за змовою з керівництвом "Укроборонпрому" продавали на оборонні заводи. У такий спосіб група нібито отримала від "Укроборонпрому" щонайменше 250 млн грн. Гладковського журналісти називають другом Порошенка і "смотрящим за оборонкою".

26 лютого президент відсторонив Гладковського від виконання обов'язків першого заступника секретаря РНБО на час проведення розслідування, а 4 березня підписав указ про звільнення з посади.

Сам Гладковський заявив, що його син став заручником "брудної роботи і брудних справ" та позивається до журналістів-розслідувачів.

САП відкрила кримінальне провадження для перевірки оприлюднених журналістами фактів про мільйонні оборудки в оборонній сфері.

Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що ГПУ розслідує оприлюднені у ЗМІ оборудки в оборонній сфері з 2017 року, а НАБУ - з 2016 року. За його словами, встановлена сума збитків, завданих держбюджету, про які йдеться в розслідуванні проекту "Наші гроші з Денисом Бігусом", становить 22 млн грн. Також Луценко підтвердив, що підприємства ОПК, в тому числі "Кузня на Рибальському", отримували деталі для ремонту військової техніки контрабандою з Росії.

4 березня проект "Наші гроші з Денисом Бігусом" оприлюднив чергову частину розслідування закупівель комплектувальних за завищеними цінами для підприємств "Укроборонпрому", згідно з яким чинний керівник держконцерну Павло Букін та колишній перший заступник секретаря РНБО Гладковський нібито отримували "відкати" за постачання висотомірів для ремонту в Україні Ан-26 з Казахстану.