Без запобіжного заходу Павло Кириленко може "несподівано" опинитися за кордоном, - експерт

Судовий процес над головою Антимонопольного комітету Павлом Кириленком мав би стати принциповим і показовим, адже його дії – це фактичне мародерство. Натомість йому досі не обрали запобіжний захід – Вищий антикорупційний суд знову переніс розгляд справи. Про написав у Facebook політолог Євген Магда.

Він написав, що одна з причин стрімкого наступу військ РФ на Покровськ – брак фортифікацій. Він назвав це сферою відповідальності Павла Кириленка, який протягом 3 років (2020-2023 роки) очолював Донецьку обласну військово-цивільну адміністрацію.

"Зведення фортифікацій другої і третьої лінії – сфера відповідальності місцевої влади та уряду, не військових. Тим більше у регіоні, де бойові дії тривали з 2014 року. Проте замість практичної роботи Павло Кириленко успішно обрастав цінним майном: 21 об’єкт нерухомості та 1 автомобіль класу люкс" – написав Магда.

Він також нагадав, що брат чиновника Євгеній Кириленко – офіцер спецслужб так званої "ДНР", про що було відомо ще до широкомасштабного вторгнення Росії: "Реалії сучасної України: один брат воює проти України, інший – розкрадає Україну, підриваючи її обороноздатність".

На думку політолога, судовий процес над Кириленком мав би стати принциповим і показовим, адже його дії – це фактичне мародерство. Проте суддя ВАКС надто зайнятий і розглядає іншу справу, тож запобіжний захід Кириленку досі не обрали.

"Когось здивує, якщо Кириленко "несподівано" опиниться за кордоном? Чи зникне з поля зору правоохоронців? На жаль, зараз в Україні дивує хіба що справедливість" – йдеться в дописі.

Нагадаємо, ВАКС переніс засідання щодо обрання запобіжного заходу для Павла Кириленка на 27 серпня.

За даними НАБУ, у 2020−2023, обіймаючи посаду керівника Донецької ОВА, підозрюваний набув 21 об'єкт нерухомості та люксовий автомобіль, зареєструвавши майно на родичів своєї дружини.

Йдеться про сім квартир у Києві та Ужгороді загальною площею 688,5 кв. м, будинок під Києвом площею понад 220 кв. м, два гаражних бокси, шість паркомісць, три нежитлових приміщення загальною площею понад 190 кв. м та автомобіль ВМW Х3.

Водночас різниця між вартістю вказаного майна та наявними коштами посадовця та його дружини становила 56,2 млн грн.

За даними НАБУ, Криленко не вказав набуте майно у деклараціях за 2020, 2021, 2022 та 2023 роки.