Мер Львова пропонує обміняти останки з "Пагорба Слави" на українських бійців (фото)

Загалом виявили 355 останків.

У Львові завершили ексгумацію поховань на території меморіального комплексу "Пагорб Слави", де  поховані російські та радянські військовики, що загинули під час Першої світової та німецько-радянської воєн.

Як повідомив у своєму Telegram-каналі мер міста Андрій Садовий, під час робіт виявили 355 останків. Дослідники зафіксували невідповідність між кількістю надгробків і фактичними похованнями, а також мінімальну кількість особистих речей - лише ґудзик, залишки уніформи, взуття й гвардійські значки:

"Усіх разом з агентом НКВС Кузнєцовим та Путіним перепоховають на Голосківському кладовищі. Готові обміняти всі ці останки на українських захисників".

Металеві гірлянди з колон і паркану передали до музею "Територія терору", там зберігатимуть і конструкцію "вічного вогню". "Наступний крок - відкрита дискусія про нове значення цієї території. Без імперських міфів. З повагою до пам’яті", - додав міський голова.

Керуючий справами виконавчого комітету Львівської міськради Євген Бойко повідомив, що ексгумацію агента НКВС Миколи Кузнєцова та майора Степана Путіна проводили за окремим протоколом. Їх вже перепоховали на Голосківському цвинтарі.

"Всі роботи виконали відповідно до дозвілів Міністерства культури. Сьогодні здійснили перепоховання агента Кузнєцова. Також науковці на місці відфотографували усі знайдені елементи і провели всі антропологічні дослідження", - сказав він.

Пагорб Слави у Львові

Як відомо, навесні цього року розпочали демонтаж радянських меморіальних споруд і ексгумацію поховань на території "Пагорбу Слави" на вулиці Пасічній.

На початку червня з території меморіалу демонтували дві вхідні колони. Також були демонтовані надмогильні споруди і покриття доріжок між могилами.

У Львівській міській раді назвали це останнім кроком зі знищення останнього військового маркера радянського періоду у Львові.

Тепер територію меморіального комплексу приберуть від будівельного сміття та вирівняють. Вже потім, спільно з громадськістю, науковцями та депутатським корпусом, будуть вирішувати її подальшу долю.

Вас також можуть зацікавити новини: