Ми звикли, що наші роутери працюють цілодобово місяцями і навіть роками. Однак цей девайс теж потребує уваги з боку користувача.
Коли гальмує Telegram чи інші соцмережі, не кажучи вже про відеоролики, то причин повільного інтернету може бути безліч. Від проблем із провайдером до складнощів безпосередньо з роутером. Однак буває так, що роутер банально "втомився" і потребує уваги з боку користувача.
Уся справа в будові роутера, адже це не просто коробка, яка приймає і роздає інтернет. Усередині нього є процесор, материнська плата і оперативна пам'ять – і ця пам'ять має властивість заповнюватися, якщо роутер працює в режимі нон-стоп.
Як результат, все частіше починаються обриви зв'язку і проблеми з інтернетом. У такому разі рекомендується скористатися правилом "10 секунд".
Цю пораду часто дають інтернет-провайдери, коли користувачі стикаються з проблемами в роботі своїх роутерів.
Вона полягає в тому, щоб вимкнути роутер з розетки (або по кнопці), почекати 10 секунд до повного перезавантаження, а потім знову підключити його до мережі.
Роутер за своєю суттю є мініатюрним комп'ютером, але на відміну від ПК або ноутбука він працює цілодобово протягом місяців, а часом і років. Логічно, що періодичний перезапуск девайса полегшує йому життя і дає змогу зробити інтернет трішки потужнішим.
Зазвичай роутер рекомендується перезавантажувати за потреби, особливо якщо виникають очевидні проблеми зі з'єднанням. Втім, нічого страшного, якщо ви робитимете це з метою профілактики, щоб не допустити накопичення великої кількості помилок.
В ідеалі, перезавантажувати роутер варто принаймні раз на тиждень. Це простий спосіб зменшити ймовірність збоїв і забезпечити стабільну роботу інтернету.
Якщо вам цікаві інші корисні лайфхаки, УНІАН розповідав, що таке "режим польоту" у смартфонах і чому він потрібен вам частіше, ніж ви думаєте.
Також розповідали, як безкоштовно прискорити комп'ютер на Windows 11 без глибоких технічних знань. Ці кроки підійдуть і користувачам Windows 10, для яких невелике збільшення продуктивності може мати значення.