Нове дослідження розкриває, як доступ до інформації про вік, професію та політичні погляди опонента робить ШІ переконливішим.
Нове дослідження показало, що просунуті системи штучного інтелекту перевершують людей у дебатах, якщо має доступ до інформації про їхній вік, професію та політичні погляди.
В експерименті з 900 учасниками GPT-4 від OpenAI виявився переконливішим у майже 65% випадків, а за наявності персональних даних його ефективність зростала до 81,2%. Без таких даних його результати можна порівняти з людськими, пише The Guardian.
Під час дослідження з'ясувалось, що ШІ використовує більш аналітичний і структурований стиль, на відміну від емоційних аргументів людей. У 75% випадків учасники розпізнавали ШІ за стилем мови, проте були більш схильні змінювати свою думку, припускаючи, що ведуть суперечку з машиною.
Хоч ШІ-опонент слабо впливає на глибоко вкорінені переконання, його потенціал для мікротаргетингу викликає тривогу. Експерти попереджають, що в соціальних мережах на кшталт Reddit або X, ШІ з доступом до особистих даних може посилювати вплив дезінформації та поляризацію думок.
"Уявіть собі армію ШІ-ботів, націлених на виборців, які не визначилися, тонко підштовхуючи їх за допомогою адаптованих політичних наративів, що здаються справжніми", – ідеться в дослідженні.
При цьому дослідники наголосили на потенційних перевагах "переконливого" ШІ: від руйнування теорій змов і зменшення політичної поляризації до допомоги людям у переході до більш здорового способу життя.
Раніше вчені таємно провели експеримент над користувачами Reddit: ШІ-моделі успішно змінювали погляди коментаторів, видаючи себе за людей. Етичність експерименту викликала суперечки, хоча самі дослідники вважають його допустимим.
Як УНІАН уже писав, понад 52 тисячі айтішників було звільнено по всьому світу з початку 2025 року. Причина – розвиток штучного інтелекту, який може ефективно виконувати рутинні завдання програмування, включно з написанням коду і тестуванням.