У нашій країні є безліч красивих місць.
Для того щоб насолодитися довгоочікуваною відпусткою, не обов'язково збирати речі і їхати в чужі країни - можна обійтися своєю, рідною. Тим паче що в Україні дуже багато мальовничих локацій, море чи гори - обирати тільки вам. Дізнайтеся, куди поїхати на море в Україні 2025 року і як спланувати відпустку, якщо на пляж не хочеться.
Є багато красивих місць, куди поїхати відпочивати в Україні під час війни - значить повністю відпочити і душею, і тілом. Любителям гір точно підійде відпочинок у Карпатах 2025 року, прихильникам пляжів краще їхати до Одеси, але крім цих двох популярних напрямків, є й інші, не менш мальовничі локації.
Яремче
Це одне з найпопулярніших карпатських містечок, яке часто обирають для себе туристи з різних куточків України. Неповторне гірське повітря, хвойні ліси, цілющі мінеральні джерела - те, за чим сюди їде кожен українець. Ба більше, саме в Яремче вдасться дізнатися більше про автентичні гуцульські традиції та навіть приміряти національний костюм.
Обов'язково відвідайте водоспад Пробій, подивіться на скелю "Слон" і пройдіть стежкою Довбуша. Замовте екскурсію до Ворохти або на Говерлу, а потім продегустуйте кілька страв національної гуцульської кухні.
Бакота
Дивовижне затоплене село в Хмельницькій області просто на березі Дністра. У самому затопленні нічого надсекретного немає - це сталося 1981 року під час будівництва Новодністровської ГЕС, але тепер мальовниче місце багато туристів називають українською Атлантидою. Кожен охочий зможе подивитися на залишки печерного монастиря, збудованого в XI столітті, і покататися на катері по Дністру, милуючись краєвидами.
Трускавець
Місто, про яке чули і знають усі українці - величезний санаторій у західній частині країни. Якщо не знаєте, куди поїхати відпочивати в Україні під час війни, то обирайте Трускавець - саме сюди можна вирушити для оздоровлення, попити лікувальної води, наприклад, "Нафтусі", поніжитися в спа-салонах і прогулятися красивим місцевим парком. Для тих, хто жадає більше пригод і вражень, доступні поїздки до Дрогобича або Східниці.
Буцький каньйон
Розташований у Черкаській області, це справжній український Стоунхендж. Особливість Буцького каньйону в тому, що річка Гірський Тікич тече в протерозойських гранітах, вік яких вчені оцінюють у 2 млрд років. Цей каньйон ще називають "скельний", і туристи, які відвідали пам'ятку, із захопленням розповідають про катання на каяках, кемпінг у долині та неймовірні краєвиди, які відкриваються з оглядової точки.
Шипіт
Любителям природи та водоспадів зокрема точно сподобається ця пам'ятка на Закарпатті. Шипіт - один із найвідоміших водоспадів в Україні, вважається дуже популярним місцем у туристів і фотографів. Знаходиться він у Пилипці - це популярний гірськолижний курорт, але влітку там теж неймовірно красиво. Весь секрет у тому, що вода спадає каскадом з висота близько чотирнадцяти метрів, що не може не захоплювати. Недалеко від водоспаду розташовується канатна дорога, за допомогою якої можна дістатися до гори Гимба.
Манявський водоспад
Цей водоспад знаходиться вже в Івано-Франківській області, і він ще вищий за Шипіт - цілих вісімнадцять метрів у висоту. Саме диво природи розташоване глибоко в лісі, через що складається враження, нібито туристи дуже далеко від цивілізації. Насправді, це, звісно, не так - недалеко від водоспаду є старовинний Манявський монастир, та й самими гірськими стежками легко проїхати на треку.
Якщо все-таки ви шанувальник пляжного відпочинку, і думаєте, куди поїхати на море в Україні під час війни, то цього року туристам пропонують лише Одесу. Міська влада на офіційній сторінці у Facebook опублікувала перелік безпечних для купання пляжів. Одинадцять із них розташовані в межах міста, а дванадцята локація в області - у селі Приморському Ізмайловського району.