В Єгипті реконструювали знамениту дорогу фараонів

Після відкриття дорога фараонів стане найдовшим музеєм під відкритим небом у світі.

Реконструкція дороги, уздовж якої встановлено 1 200 статуй з пісковика, повинна пожвавити інтерес до стародавнього храму в Луксорі.

Читайте такожНазвані 50 популярних туристичних локацій світу, що перебувають під загрозою зникнення

Об'єкт відвідав міністр у справах старожитностей Єгипту Халед аль-Анані. Він заявив, що 90% робіт вже завершені, — повідомляє lenta.ua з посиланням на Egypt today. Після відкриття дорога фараонів стане найдовшим музеєм під відкритим небом у світі.

Алея, на якій проходили найважливіші церемонії, присвячена верховному богу Амону — недарма кожна з 1200 статуй має голову барана (так іноді зображувався Амон) і тіло лева, що символізувало надійний захист храму від грабіжників.

Певний час культ Амона вважався провідним в Єгипті та розповсюдився далеко за межі країни. Луксорський храм, зведений майже 3500 років тому, так і називався — "Святилище Амона". З іншого боку, найбільший в Стародавньому Єгипті комплекс в Карнаці, чий вік перевищує 4000 років, включає храми, присвячені самому Амону-Ра, його дружини Мут та сину Хонсу. Обидва об'єкти були багато років тому включені в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Саме дорога фараонів з'єднувала Луксор з Карнаком, але з роками вона прийшла в занепад і реконструкція вартістю 340 мільйонів доларів повинна повернути алеї колишню славу.

Підписуйтесь також на Телеграм-канал УНІАН.Туризм.