В Україні створять "гарячу лінію" для попередження самогубств серед ветеранів

Віктор Лях зазначив, що пілотними областями на перших порах буде - Дніпропетровська, Львівська та Донецька.

В Україні передбачається запровадження національної цілодобової «гарячої лінії» для попередження самогубств в рамках діяльності неурядової організації «LifeLine Ukraine» («Лінія Життя України»).

Про це розповіла в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на брифінгу в Києві.

Засновник організації «LifeLine Ukraine» Пол Найленд зазначив, що «гаряча лінія» працюватиме 24 години на добу 7 днів на тиждень. «Наша робота полягає в тому, щоб рятувати життя - це наш слоган і це наша мета», - додав він.

Найленд повідомив, що створено дорадчу групу, в яку ввійшли, зокрема, колишня перша леді України Катерина Ющенко та колишній міністр фінансів України Наталія Яресько.

Заступник міністра у справах ветеранів Олександр Терещенко розповів, що «гаряча лінія» працюватиме так, що в основі психологічної підтримки буде, зокрема, використаний підхід «рівний-рівному», тобто, ветерани, які пройдуть відповідне навчання, будуть працювати як професійні оператори кол-центру. За його словами, для тих хто повернувся з війни, важливо «приносити користь суспільству, тому це подвійний ефект від цієї гарячої лінії».

Читайте такожВ Одесі помер 20-річний нацгвардієць, який намагався застрелитися в райсуді

Терещенко розповів, що рік тому «втратив досить близького товариша саме через те, що він не зміг пристосуватися до життя і пішов з життя». Він наголосив, що розуміє наскільки важливий цей проект.

«З війни дуже важко повернутися - повертатись ми можемо фізично, але подумки ми там, психологічно ми там, і цей дисонанс, який ми зустрічаємо тут - в мирному житті, не кожен може з ним справитися самотужки», - наголосив Терещенко. За його словами, також міністерство найближчим часом буде запускати проект «Ветеранські простори» в обласних центрах, де мають бути «групи швидкого психологічного реагування, які могли б виїжджати на місця».

Терещенко повідомив, що в Україні на сьогодні 392 тис. ветеранів російсько-української війни. «На жаль, у нас немає достовірної статистики щодо суїцидів, ми можемо лише уявляти, але, я думаю, що це також дуже серйозна цифра», - додав він.

Читайте такожВійськовий на Донбасі скоїв самогубство через нерозділене кохання – штаб

Президент фонду «Східна Європа», який і впроваджує цей проект разом з організацією «LifeLine Ukraine» Віктор Лях зазначив, що на сьогоднішній день ті курси, які пропонуються ветеранам для працевлаштування «не є ефективними», бо там не існує психологічної допомоги в набутті професійних навичок. При цьому наголосив, що «нашим завдання в цьому проекті, який підтримує Посольство Великої Британії в Україні» є, зокрема, і вивчення проблем і потреб жінок-ветеранів, яких на сьогодні в Україні - 12 тисяч.

«І на основі цього дослідження спланувати певні послуги для жінок-ветеранів», - зазначив Лях. За його словами, проблема повернення ветеранів після війни до сім’ї, свідчить про необхідність роботи не тільки з ветеранами, а й з членами їх сімей, зокрема, підготувати дітей військових до особливостей спілкування з батьками.

Лях повідомив, що фінансування «великого проекту, який складається з «LifeLine Ukraine» та має інші компоненти» відбувається з декількох джерел. За його словами, йдеться про внески в негрошовій формі, зокрема, надання певних послуг з приватного сектору, наприклад надання захищених мобільних ліній, надання приміщень.

Президент фонду «Східна Європа» розповів, що грант від Посольства Великої Британії в Україні склав 580 тис. фунтів і «фонд вкладає свої ресурси для підтримки цієї діяльності».

Лях зазначив, що пілотними областями на перших порах буде - Дніпропетровська, Львівська та Донецька.