Не здобули бажаного: генерал прокоментував літній наступ росіян

Маломуж наголосив, що йшлося про повне захоплення росіянами Донбасу, наступ на Дніпровщину, Запоріжжя.

Завдання, які РФ ставила для літнього наступу на фронті, не реалізувалися, хоч є певні втрати у Сил оборони українських територій. Про це в етері "Київ24" розповів колишній голова Служби зовнішньої розвідки України, генерал армії Микола Маломуж.

"На кінець травня ворог вже мав плани, всі розвідки світу і ЗМІ розтрубили про те, що буде літній наступ. Він почався атаками на Сумщину", - зазначив він.

При цьому додав, що йшлося про повне захоплення росіянами Донбасу, наступ на Дніпровщину, Запоріжжя.

"І бачимо, чим воно завершилося - контратаки наших військ на Сумщині і не створення ніяких буферних зон, провалився наступ і на Запоріжжі. Намагання армії РФ під контролем Путіна захопити Донеччину, особливо Костянтинівку, а далі розвивати наступи, також не реалізувалося", - сказав Маломуж.

За його словами, навіть ті тактичні завдання, які РФ ставила на літо, а вже півтора місяця йде, так званий літній наступ, не реалізувалися. Маломуж підкреслив:

"Так, є невеликі заходи у деякі села. Це факт, але з іншого боку є контратаки не тільки на Сумщині ,але й на Харківщині, на напрямку Покровськ - Удачне, а також на Запоріжжі. Це вказує на те, що ми також не стоїмо, б'ємо по слабких місцях противника. Це тяжко, бо ворог має ще переваги, але наступу навіть тактичного рівня у росіян немає. Тому говоримо про те, що ворог не має ресурсів для розгортання стратегічних наступальних операцій на різних напрямках".

Війна в Україні - наступ РФ

Як повідомляв УНІАН, президент України Володимир Зеленський зазначив, що на нараді з головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським і начальником Генштабу Андрієм Гнатовим та за участі міністра оборони України Рустема Умерова, йшлося про те, що спроби розвитку наступу ворога захлинаються.

Йшлося про ситуацію, зокрема, на Покровському, Новопавлівському напрямках, а також у Харківській, Запорізькій областях та Сумщині. Зеленський сказав, що ворог пробує розвивати наступальні дії,  але вони "захлинаються" завдяки стійкості наших підрозділів і активній обороні.

Президент України  підкреслив, що російські окупанти "значно відстали" від очікувань власного командування на це літо.

Вас також можуть зацікавити новини: