Російський історик пояснив, чому Путін не наважиться знову напасти на Україну

За словами Зубова, війни не буде, але готуватися до неї треба.

Новий напад на Україну загрожує президенту РФ Володимиру Путіну падінням його режиму. Згодом так само впаде режим Олександра Лукашенка в Білорусі.

Таку думку висловив російський історик і політолог Андрій Зубов, пише НВ.

"Ці необільшовицькі агресивні сили потонуть у поліських болотах і будуть розвіяні в степах Приазов'я. Результат війни очевидний. А чи очевидний він для Кремля? Думаю, що так", - вважає історик.

За його словами, війни не буде, а погрози Путіна і криза з мігрантами - це спроба відновити свою репутацію "сильного і небезпечного гравця", з яким потрібно домовлятися.

Читайте такожНе лише агресор: розвідник запропонував дати Росії новий статус в Україні"Війна угробить путінський режим, а ось переговори з Байденом, Джонсоном та іншими видатними лідерами демократичного світу - зміцнять його. Цього Кремль і прагне", - зазначає Зубов.

Експерт припускає, що тепер Захід буде говорити з Путіним і Лукашенком виключно з позиції сили. Зокрема, вводити санкції, зміцнювати обороноздатність України, підтримувати прифронтових членів НАТО - країни Прибалтики.

"Тож війни не буде, але готуватися до неї треба. Тому що якщо до війни не готуватися, вона точно почнеться, як в 2014-му", - резюмував він.

Ситуація на кордоні РФ і України

11 листопада Bloomberg опублікувало статтю, в якій говорилося про ризики повномасштабного нападу Росії на Україну. В агентстві зазначили, що в колах американських і європейських дипломатів серйозно схвильовані нинішнім переміщенням російських військ у бік кордону України.

У самій Москві це заперечують, називаючи осінню передислокацію військ "демонстрацією сили".

На початку листопада в західних ЗМІ почала з'являтися інформація з посиланням на дані супутникових знімків про активне переміщення російських військових до кордону з Україною. 

При цьому, в Міноборони України дану інформацію заперечували.

Це вже друга ймовірна хвиля загострення на російсько-українському кордоні з березня 2021 року. Однак, як пише Bloomberg, поки концентрація військ РФ відбувається переважно вночі, тоді як навесні в Кремлі відкрито погрожували наступом, чинячи політичний тиск на Україну, ЄС і США.

Глава вітчизняного МЗС Дмитро Кулеба заявив, що загроза повномасштабного військового вторгнення в Україну з боку Росії дійсно існує, але Київ проводить необхідну роботу для того, щоб такий сценарій не був реалізований.