У Степногірську тривають заходи з деокупації: у ГУР розповіли про значення міста

В районі Степногірська працює підрозділ спецпризначенців "Артан" Головного управління розвідки.

Зачищення Степногірська від російських загарбників дозволяє вирівнювати лінію фронту і позбавляти окупантів плацдарму для наступу на Запоріжжя, повідомили у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України у Telegram.

Зокрема, бійці спецпідрозділу ГУР "Артан" здійснюють комплексну операцію з деокупації та зачистки Степногірська на Запорізькому напрямку. Це відбувається у взаємодії з іншими підрозділами Департаменту активних дій ГУР та Сил оборони України.

У військовій розвідці наголосили, що вдалося ліквідувати кількасот окупантів, а також уразити понад 20 одиниць бронетехніки. Серед них танки, БМП та дефіцитні засоби РЕБ. У міській забудові Сили оборони взяли окупантів у полон.

"Це нетипове завдання для спецпризначенців. Бійцям доводиться по кілька місяців перебувати на "нулі". Проте рівень підготовки дозволив конвертувати витримку в ефективний наступ", - розповідає командир "Артану" Віктор Торкотюк із позивним "Титан".

При цьому, ворог кидає в контратаки малі групи від 1 до 10 осіб під прикриттям туману – за вже типовою для збройних сил Росії тактикою. Більшість розвідники ліквідовують ще в сірій зоні. Решту – в ближньому бою.

Крім того, ворог зосередив на цій ділянці елітні розрахунки FPV-дронів, намагаючись встановити перевагу в повітрі. Однак "завдяки інтегрованій системі ППО малого радіусу та майстерності українських пілотів" небо залишається за Силами оборони України.

Як наголошують в ГУР, повернення Степногірська "вирівнює лінію фронту, позбавляє плацдарму, який противник міг використати для наступу на Запоріжжя, та розширює зони вогневого контролю над логістикою окупантів". А також "б'є по моральному духу тих російських частин, яких ворог вважав елітними".

Бої за Степногірськ

Як повідомляв УНІАН, Степногірськ у Запорізькій області має стратегічне значення як для українських військ, так і для армії РФ. Від цього населеного пункту загарбники можуть перерізати логістичну трасу Комишуваха - Таврійське - Оріхів, чим завдадуть проблем для логістики Сил оборони. Від Степногірська до околиць Запоріжжя всього 18-20 кілометрів. Сили оборони не дають ворогу завести у цей населений пункт артилерію, аби не було обстрілів Запоріжжя.

Представники ГУР раніше зазначали, що можлива втрата Степногорська дозволить противнику подолати природний бар'єр, просунути артилерію і безпілотники і цілодобово обстрілювати Запоріжжя. Це викличе паніку серед цивільного населення і гуманітарну кризу.

Російські загарбники для прориву та взяття під контроль селища Степногірськ намагаються рухатися узбережжям колишнього Каховського водосховища.

Вас також можуть зацікавити новини: