На 900 вильотів стратегічних літаків менше: експерт про наслідки влучань по ворожих НПЗ

Загальні втрати РФ внаслідок ударів українських БПЛА становлять 800 тисяч тонн пального.

Сили оборони України завдяки ударам по резервуарах російських нафтопереробних підприємств зменшили можливості держави-агресора на 900 вильотів стратегічних літаків, повідомив евіаексперт і виробник засобів РЕБ Анатолій Храпчинський в інтерв’ю Українському радіо.

Він розповів, що Україна від самого початку мали високоточні БПЛА, які "активно працювали по НПЗ і призводили або до втрати можливості переробки або до суттєвих пошкоджень, наприклад в Енгельсі".

"Загальні втрати РФ складають 800 тисяч тонн пального, що дорівнює близько 900 вильотам груп із 21 стратегічного літака Ту-125 і Ту-160. Це ті літаки, які виконують масовані обстріли території України. Тобто ми зменшили їхні спроможності на 900 вильотів завдяки влучанням у ці резервуари", - пояснив експерт.

Також він зазначив, що в Україні немає єдиного рішення для протидії ворожим керованим авіабомам (КАБам).

"Ми нещодавно отримали NASAMS, які нам обіцяла Канада два роки тому. Якщо нам обіцяють передати 10 IRIS-Т чи 12 систем ППО, то це не означає, що вони одразу стануть на бойове чергування", - підкреслив авіаексперт. 

За його словами, для протидії КАБам "недостатньо тільки посилення авіаційної складової", потрібно посилювати і наземні системи, "які дозволили б почуватися більш впевнено в повітрі нашій авіації":

"Додатково потрібно казати про системи, які б дозволили самостійно фіксувати або отримувати розвідувальні дані щодо зльоту, підльоту російських літаків, які мають намір скидати авіаційні бомби". 

Храпчинський наголосив, що немає єдиного рішення для протидії КАБам – "тут має бути комплексний підхід". 

Удари по нафтопереробних підприємствах РФ: останні новини

Як повідомляв раніше УНІАН, внаслідок удар по нафтобазі в Енгельсі Саратовської області РФ 8 січня 2025 року знищено 800 тисяч тонн палива для аеродрому. Там повністю згоріли три резервуари по 120 000 кубів. Крім того, шість резервуарів отримали серйозні пошкодження.

Після влучання по нафтобазі в Енгельсі ввели режим надзвичайної ситуації. Також повідомлялося, що в результаті ліквідації пожежі двоє загиблих - це працівники пожежної служби.

Також 11 січня горів нафтопереробний завод "Танеко" у російському місті Нижньокамськ (Татарстан). У Центрі протидії дезінформації при РНБО України заявили про "приліт" по заводу і додали, що це вже не перше влучання в цей НПЗ.

Вас також можуть зацікавити новини: