РФ нарощує темпи окупації в Україні: NYT пояснило, як ворогу це вдається

У червні росіяни отримала найбільші в цьому році територіальні здобутки, наголошує видання

У рамках літнього наступу в червні Росія досягла найбільшого щомісячного приросту захопленої української території з початку року. Видання The New York Times проаналізувало, як окупаційним військам вдається просуватися в Україні.  

У статті зазначається, шо Росія зараз контролює понад дві третини Донецької області України - головного театру наземних бойових дій. При цьому російські війська створили кишеню глибиною 16 кілометрів навколо українських військ, які захищають ключове місто Костянтинівка, частково оточуючи їх зі сходу, півдня та заходу. Також Росія вперше за понад три роки повномасштабної війни увійшла до Дніпропетровської області на сході України. 

Видання навело дані моніторингового ресурсу Deep State про те, що Росія у червні захопила понад 214 квадратних миль (приблизно 554 кв. км) української території порівняно зі 173 квадратними милями (448 кв. км) у травні. Таким чином, підраховано, Росія щомісяця захоплює менше як 0,1 відсотка території України. 

Передусім у статті відзначається чисельна перевага РФ у військах та повітряних силах, тоді як Україна має менше ресурсів. До того ж її здатність підтримувати війну залежить від допомоги союзників. Так, донедавна адміністрація США надсилала суперечливі сигнали щодо свого бажання та можливостей і надалі озброювати українські війська. 

Також росіянам вдається просуватися в Україні за допомогою двох основник тактик, йдеться у статті. Як розповіли українські військові, ці тактики полягають у тому, що російська армія сковує українські війська за допомогою безпілотників, снарядів та планерних бомб, а потім невпинно штурмує певні ділянки.

У відповідь Україна перекидає досвідчені підрозділи із дронами для "латання дір" у фронті. Ця тактика у статті порівнюється з виїздом пожежників для стримування спалахів.

Крім того, РФ витрачає непомірні суми на фінансування війни, підживлюючи інфляцію, навіть попри те, що її нафтогазова промисловість страждає від низьких цін на енергоносії. Наприкінці червня російський диктатор Володимир Путін розповідав, що Росія витрачає 6,3 відсотка свого валового внутрішнього продукту, або 172,5 мільярда доларів, на військові потреби.

Щодо останнього, то аналітики вважають, що так тривати довго не може, і здатність РФ вести війну неминуче постраждає. Через рекордно високі військові витрати дефіцит бюджету Росії за перше півріччя досяг 47 мільярдів доларів. 

Росія все ще має понад 52,5 мільярда доларів ліквідних активів у своєму резервному фонді та, ймовірно, зможе профінансувати свій дефіцит принаймні до кінця поточного року, йдеться у матеріалі. Але, за словами Кирила Родіонова, російського аналітика з питань енергетики та економіки, Кремлю наступного року потрібно буде "серйозно переглянути свої бюджетні пріоритети".

Ситуація на фронті: останні новини

Як повідомляв раніше УНІАН, російська армія за останні дні просунулася біля пʼяти населених пунктів на Донеччині. За даними проєкту DeepState, окупаційні війська РФ мають успіхи в районі Котлярівки, Новомиколаївки, Піддубного, Верхньокам'янського та Федорівки.

Також зазначалося, що РФ намагається завести ДРГ у Покровськ. За словами голови Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Івана Тимочка, противник хотів заслати певні диверсійні групи, щоб виявляти сили ЗСУ, корегувати артилерію. Але це відбувалося і відбувається, каже він, завжди в умовах бойових дій. Коментуючи ситуацію на Сумщині, Тимочко зазначив, що основною метою РФ на цьому напрямку був прорив на стратегічну глибину в десятки кілометрів. Втім, за словами військового, стратегічний задум ворога там провалений.

Вас також можуть зацікавити новини: