До середини осені наступальний потенціал РФ буде значно зменшений: екс-речник Генштабу вказав на причини

Існує три фактори, які можуть вплинути на вихолощення російського наступального потенціалу.

До середини жовтня наступальний потенціал російських загарбників буде значно зменшений у зв'язку з поєднанням кількох факторів. Водночас, станом на зараз росіяни не мають значних територіальних здобутків в рамках літньої наступальної кампанії. Про це військовий експерт, екс-речник Генерального штабу Збройних сил України Владислав Селезньов сказав в етері на Радіо NV.

Селезньов зауважив, що 90 кв км на Курщині досі знаходяться під контролем Сил оборони України.

"Це змушує ворога тримати достатньо великий комплекс сил і засобів на території Курщини, щоб блокувати імовірність розширення того самого плацдарму українськими Силами оборони. Звісно, ми пам'ятаємо цифру 50 тис (російського) особового складу. Саме така кількість сил залучена для створення певного плацдарму на території суміжної з Курською областю нашої Сумщини", - зазначив Селезньов.

Він вважає, що динаміка бойових дій у цьому регіоні доволі красномовна. Селезньов наголосив:

"Ворог намагається, з одного боку, ліквідувати український плацдарм на території Курської області, а з іншого боку - він намагається розшити свій власний плацдарм на території Сумської області. І там і там у ворога немає жодних територіальних здобутків щонайменше за минулий тиждень".

Водночас, він зазначив, що за минулий тиждень Сили оборони України втратили 21 кв км, але, в основному, це припадає на територію Донеччини і трохи на півдні Запорізької області в районі населеного пункту Кам'янське. Ще деякі зрушення є на Сіверському напрямку.

"Присутність наших сил та засобів на території Суської і Курської області є дуже характерною в контексті нашої протидії, щоби ворог не мав змоги перекидати на більш пріоритетні ділянки фронту ті сили і засоби, які нині діють на території Сумської і Курської областей. Адже вочевидь, для ворога конче важливо було в рамках літньої наступальної реалізувати левову частину своїх територіальних зазіхань на нашу Донеччину. Ми бачимо, що план у ворога вийшов шкереберть. Жодних таких масштабних територіальних змін, на які розраховували російські окупанти на Донеччині немає", - наголосив Селезньов.

Експерт додав, що ті епізоди, які для ворога є позитивними, мають виключно тактичний характер.

При цьому, у нього уточнили про обмеженість росіян у часі щодо реалізації намічених планів. На переконання Селезньова, є три вагомих фактори, які впливають на динаміку бойових дій і спроможності росіян наступати далі.

Зокрема, перший і ключовий фактор - це наявність ресурсів і особового складу. Йдеться про зброю, боєприпаси, техніку, обладнання.

Другий фактор - це погодні умови. Експерт відзначив:

"Очевидно, що ближче до середини жовтня наступальний потенціал ворога буде значно зменшений через осінні зливи, і відповідно, неможливість активно використовувати ґрунтові дороги для проведення наступальних дій".

Третій фактор - це загальний стан економіки РФ.

"Останнім часом ми чуємо чимало позитивних сигналів щодо стагнації російської економіки. Я думаю, що є абсолютно чітка логіка у деяких геополітиків, які зазначають, що на середину осені цього року наступальний потенціал у ворога буде вихолощений через поєднання тих трьох факторів... Станеться ситуація саме у такий спосіб, чи ні, - ми буквально за кілька місяців станемо тому свідками", - вважає експерт.

Водночас, він додав, що зараз українська армія вихолощує російський наступальний потенціал не лише на фронті, а й завдяки ураженням об'єктів військово-промислового комплексу, у тому числі в далекому тилу на відстані понад тисячу кілометрів.

Війна в Україні - наступ РФ

Як повідомляв УНІАН, на думку ветерана російсько-української війни, майора запасу Олексія Гетьмана, російські загарбники можуть мріяти про спробу захоплення Одеси, але їхня поточна літня наступальна кампанія у 2025 році йде гірше, аніж у минулому 2024 році. У 2026 році можливостей для наступу у росіян буде ще менше.

Вас також можуть зацікавити новини: