Вертольоти вже давно успішно збивають ворожі "Шахеди", однак є нюанс, - офіцер

За словами військового, для ефективного відбиття атак потрібна єдина система управління.

Українські військові давно використовують бойові вертольоти для збиття ворожих "Шахедів", але державі досі бракує єдиної системи управління протиповітряною обороною для уникнення можливих інцидентів "дружнього вогню". Про це розповів офіцер Збройних сил України, фахівець із аеророзвідки Юрій Касьянов.

"Вертольоти можуть збивати "Шахеди" на різних висотах і практично в будь-яку погоду. Висока швидкість і маневреність вертольотів дає перевагу в боротьбі з малорухливими і більш тихохідними "Шахедами" з поршневими двигунами", - зазначив військовий.

За його словами, для того, аби знищувати більше російських безпілотників, потрібно більше вертольотів, підготовлених екіпажів. Також Касьянов наголосив, що вертольоти повинні мати гарну нічну оптику (камери FLIR коштують від 200 тис. доларів).

Крім того, Касьянов вважає, що має бути надійна, єдина система управління всією українською системою ППО. 

"Щоб якесь підприємливе ДФТГ в якомусь селі між Києвом і Черніговом не збило наш же бойовий вертоліт, як на російському відео з Наро-Фомінська.  Найголовніше - має бути менше піару. Особливо на дронах-перехоплювачах. Очевидно, що на них можна заробити купу грошей, а на обладнанні вертольотів нічною оптикою - навряд чи. Але ми ж не про гроші повинні думати, а про чисте небо над головою", - зауважив військовий. 

Боротьба з російськими "Шахедами" - останні новини

Раніше Forbes написав, що Україна розгорне десятки тисяч перехоплювачів для "Шахедів". Видання зазначило, що сила "Шахедів" полягає якраз у їхній величезній кількості.

"Кулемети не можуть дістати "Шахеди", що летять високо, але невеликі та швидкі безпілотники-перехоплювачі можуть", - запевнили у Forbes.

Водночас майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман вважає, що знадобиться тисяча операторів, щоб збити тисячу "Шахедів" дронами-перехоплювачами. Він наголосив, що для масштабування виробництва дронів-перехоплювачів, Україні технології особливо не потрібні, але потрібні гроші.

"Хочу нагадати, що коли спілкувалися в наших ефірах з ізраїльським військовими під час 12-денної війни Ірану та Ізраїлю, то ізраїльські військові пишалися тим, що вони збивають майже 90% повітряних цілей. Вони кажуть, що це дуже високий результат. Ми хочемо збивати 99%, а коли збиваємо 95-96%, то у нас чомусь реакція така, що це не дуже добре. А це дуже добре. На жаль, на війні знищити усі повітряні цілі знищити неможливо", - пояснив Гетьман.

Вас також можуть зацікавити новини: