БпЛА може самостійно знаходити цілі та атакувати їх на відстані до 120 кілометрів.
Росіяни розробили баражуючий боєприпас "Клин", який здатен самостійно знаходити цілі та атакувати їх на відстані до 120 кілометрів. Про це пише телеграм-канал Соняшник. За даними ресурсу, цей БпЛА нещодавно показали на одній з виставок.
"БпЛА здатен самостійно знаходити та атакувати цілі на відстані до 120 км або ж працювати в якості "повітряного мінного поля" та чергувати в повітрі близько 80 хвилин", - йдеться у матеріалі.
Також там назвали тактико-технічні характеристики представленого дрона. Так, його злітна маса становить 13,5 кг, а швидкість польоту й атаки - 108-300 кілометрів за годину.
Довжина безпілотника - 1600 мм, розмах - 1920 мм, висота польоту - до 2000 м, дальність - 120 км (з ретранслятором ще більше). Маса бойової частини "Клина" становить 5 кг.
Зазначається, що цей БпЛА оснащений системою повітряного підриву та має два типи бойової частини: кумулятивну та фугасну.
Як повідомляв раніше УНІАН, росіяни випробували дрон-перехоплювач, схожий на український Sting. Розробник - російський науково‑виробничий центр безпілотних авіаційних систем і робототехнічних комплексів "НПЦ БАСиРТК" - не розкрив технічних характеристик пристрою, однак повідомив, що дрон планується використовувати у складі розподіленої системи з гетерогенними робототехнічними комплексами для моніторингу морської обстановки та інфраструктури.
Також заступник командира Третього армійського корпусу Максим Жорін нещодавно повідомляв, що "Шахеди" тепер можуть ухилятися від дронів-перехоплювачів. Для росіяни оснащують свої ударні БпЛА спеціальними датчиками. За його словами, звичайні примітивні китайські датчики фіксують поруч будь-який дрон, через що "Шахед" різко змінює висоту. А жоден зенітний дрон не може так різко змінити висоту і, відповідно, дрон не може його вразити.
Крім того, ми писали, що РФ почала застосовувати нову версію "Шахеда", пристосовану для дистанційного мінування місцевості. Міськрада Охтирки, що на Сумщині, повідомляла, що поблизу населеного пункту Пологи у полі впав безпілотник "Герань-2" (він же "Шахед"). Під час його огляду фахівці виявили, що, крім основної бойової частини, дрон оснащений механізмом дистанційного мінування. Виявлений апарат був начинений протитанковими мінами, але експерти не виключають можливість використання в таких дронах і протипіхотних мін.