The Economist: Росії вилізло боком те, як вона переслідує церкви

Москва звинуватила Київ у тиску на вірян РПЦ, але їй ніхто не вірить через грубі порушення свободи віросповідання на російській території.

Ні Росія, ні Україна насправді не можуть похвалитися ідеальними оцінками міжнародних агенцій, які стежать за дотриманням свободи віри. Однак, в РФ ситуація в рази гірша.

Найгірші порушення права на віросповідання відбуваються на Донбасі і в Криму – українських регіонах, окупованих російськими військами з 2014 року. Як йдеться в звіті Держдепартаменту США, військові сили Росії на сході України «продовжують затримувати і ув’язнювати вірян «Свідків Єгови», так само як і інших релігійних лідерів», - пише The Economist.

Читайте такожWall Street Journal: Незалежна церква України відбирає у Росії вплив на українців

Видання нагадує, що «Свідки Єгови» опинилися під тиском в Росії з квітня 2017 року, після того, як Верховний суд вирішив додати секту до списку заборонених, екстремістських організацій. Під час 11-ї зустрічі Президентської ради громадянського суспільства і прав людини в Кремлі Путін раптом змінив своє ставлення до течії, заявивши: «Свідки Єгови теж християни. Я не дуже розумію, чому їх переслідують. Тож це потрібно переглянути».

Всього в Росії 170 тисяч послідовників течії. Близько 100 її членів вже зіштовхнулися з кримінальними обвинуваченнями. Нещодавно в новій публікації Путін назвав «повним нонсенсом» те, що в його країні до релігійних груп ставляться так само, як до терористів лише за їхні вірування. Секта конфліктує з багатьма урядами у світі, тому що її послідовники відмовляються служити в армії. Однак, пом’якшення ставлення Кремля до неї дивує багатьох.

Читайте такожSueddeutsche Zeitung: Незалежність церкви України стала для Росії поразкою, рівноцінною падінню імперії

Хай там як, а у Росії немає причин чекати, що світ буде співчувати вірянам РПЦ в Україні. Ніхто не буде підтримувати російських православних і сварити ПЦУ в той час, як сама Москва порушує свободу на віросповідання на своїй території. Вірогідно, в цьому і полягає причина зміни російського тону щодо релігійних течій.