Сенат США не прийняв два законопроекти Трампа щодо припинення "шатдауну"

Жодна з ініціатив Трампа не набрала необхідної кількості голосів.

Сенат провалив голосування за два законопроекти, які могли зупинити "шатдаун" у США.

Сенат, в якому більшість мають республіканці, не зміг дати достатню кількість голосів плану Дональда Трампа, який передбачав виділення 5,7 млрд доларів на стіну на кордоні між США та Мексикою, але і 800 млн доларів для програми з гуманітарної допомоги для мігрантів. Про це повідомляє CNN.

За президентський законопроект проголосували 51 сенатор, 47 були проти. Щоб його ухвалили, необхідно було 60 голосів.

Також Сенат не підтримав план з часткового виходу з "шатдауну", який запропонувала Демократична партія, хоч шість республіканців віддали за нього свої голоси. Законопроект передбачав фінансування роботи уряду до 8 лютого. За нього проголосували 52 сенатори проти 44.

Читайте такожЧерез "шатдаун" ФБР більше не може купувати наркотики

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп відмовився поступатися багатомільярдною ініціативою щодо побудови стіни на кордоні з Мексикою, щоб зупинити урядовий "шатдаун" в США. Трамп переконаний, що тисячі людей, які вимушено припинили працювати через "шатдаун" в Сполучених Штатах, також хочуть, щоб стіна була побудована. Лідер демократів в Сенаті Чарльз Шумер заявив, що Трамп повинен відмовитися від стіни – чітко і просто", щоб вивести уряд з "шатдауна".

Через суперечки між республіканцями і демократами з приводу вимоги президента США Дональда Трампа виділити 5 млрд доларів на будівництво стіни вздовж кордону з Мексикою прийняття бюджету країни заблоковані. Поки дебати щодо стіни тривають, близько 800 тисяч федеральних службовців не отримують зарплату. Більша частина з них пішла у вимушену неоплачувану відпустку.

Припинення фінансування федеральних структур на Різдво призвело до хаосу в кінці 2018 року, який доповнився різким падінням фондових ринків, внутрішньопартійним загостренням через звільнення міністра оборони Джеймса Меттіса, виведенням військ з Сирії, а також розслідуванням спеціального прокурора ФБР Роберта Мюллера.