США заявили про готовність брати участь у переговорах з РФ щодо контролю над озброєннями

2 лютого США надали Росії та іншим учасникам Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності офіційне повідомлення про вихід з угоди за шість місяців, заявив держсекретар США Майк Помпео.

США готові до подальших переговорів із РФ щодо контролю над озброєннями. Про це йдеться в заяві держсекретаря США Майка Помпео, опублікованій на сайті Держдепартаменту США 2 лютого.

Читайте такожПутін заявив про призупинення участі Росії в ракетному договорі (відео)

Держсекретар повідомив, що 2 лютого США надали Росії та іншим учасникам Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (ДРСМД) офіційне повідомлення про вихід із нього за шість місяців відповідно до статті XV цього документа.

"Росія не зробила необхідних кроків для повернення до дотримання [договору] впродовж останніх 60 днів. Вона, як і раніше, істотно порушує свої зобов'язання не виробляти, не володіти і не випробовувати в польоті наземну ракетну систему середньої дальності з дальністю від 500 до 5500 км. США доклали величезних зусиль, щоб зберегти Договір про РСМД, і протягом орієнтовно шести років майже 30 разів взаємодіяли з російськими урядовцями для обговорення порушень, скоєних Росією, зокрема на найвищих рівнях влади. Згідно з міжнародним правом, США призупинили свої зобов'язання за Договором про РСМД, чинним нині, у відповідь на суттєві порушення з боку Росії", – заявив Помпео.

Він наголосив, що Договір про РСМД більше не діє через порушення Росією його положень.

США оголосили про намір припинити виконання підписаного в 1987 році ДРСМД після появи на озброєнні російської армії крилатої ракети 9М729.

Угода забороняла сторонам виробництво балістичних і крилатих ядерних ракет наземного базування дальністю від 500 км до 5,5 тис. км, їх випробування і розгортання. За інформацією американців, 9М729 випробовували на відстань понад 500 км.

4 грудня 2018 року Помпео закликав Росію протягом 60 днів повернутися до виконання зобов'язань у межах Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності. У Кремлі заявили, що вихід США з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності може призвести до порушення стратегічного балансу у світі.