У РФ дві станції моніторингу радіації перестали передавати дані після вибуху під Архангельськом

За інформацією ЗМІ, станції в Дубно і Кірові є частиною міжнародної мережі моніторингу та повинні надавати інформацію.

Секретар Організації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань Лассіна Зербо заявив, що дві російські станції моніторингу радіації припинили передавати дані через два дні після вибуху на військовому полігоні в Архангельській області, де було зафіксовано підвищення радіаційного фону.

Про це повідомляє The Wall Street Journal, передає «Українська правда».

Читайте такожУ РФ горить підприємство з переробки пороху - ЗМІ

За інформацією видання, станції у Дубно і Кірові є частиною міжнародної мережі моніторингу та повинні надавати інформацію про виконання Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань.

Росія у свою чергу заявила, що дотримується цього договору і обмінюється інформацією з Організацією Договору. А зупинка передачі даних, мовляв, виникла в результаті "проблем зі зв'язком".

Видання звертає увагу, що станції моніторингу фіксують все: від сейсмічних зрушень до звукових коливань.

Як повідомляв УНІАН, 8 серпня в Російській Федерації, на військовому випробувальному полігоні, розташованому на узбережжі Двінської затоки Білого моря, на відстані 40 км від міста Северодвінськ і 100 км від міста Архангельськ, стався вибух.

Він супроводжувався людськими жертвами і короткочасним підвищенням радіаційного фону.

Тоді влада регіону РФ запевнила, що викидів шкідливих речовин в атмосферу не було, а радіаційний фон на місці аварії - в нормі.

Однак, датчики автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки зафіксували підвищення радіаційного фону в російському місті Северодвінськ (Архангельська область). Також, район Двінської затоки Білого моря після інциденту на місяць закрили для вільного плавання.