Лавров: Росія не має наміру відмовлятися від ядерної зброї

Очільник МЗС РФ назвав «небезпечною та ілюзорною» тенденцію до «примусу ядерних держав відмовитися від наявних ядерних арсеналів без урахування їх інтересів».

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявляє, що Росія не має наміру відмовлятися від ядерної зброї.

Як передає власний кореспондент УНІАН у РФ, про це він сказав на 4-й Московській конференції з нерозповсюдження.

«Хочу ще раз із усією відповідальністю наголосити, що Росія не має наміру приєднуватися до цього договору. Ми поділяємо завдання побудови без'ядерного світу, проте домагатися цієї мети слід не такими односторонніми і досить арогантними методами, на яких ґрунтується цей документ. Ми виходимо з того, що повна ліквідація ядерної зброї можлива лише в контексті загального і повного роззброєння в умовах забезпечення рівної та неподільної безпеки для всіх, у тому числі й для володарів ядерної зброї відповідно до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ)», - сказав Лавров.

Читайте такожBloomberg: Росія може почати ядерну війну в Балтії

Він назвав «небезпечною та ілюзорною» тенденцію до «примусу ядерних держав відмовитися від наявних ядерних арсеналів без будь-якого врахування їх інтересів у сфері безпеки, у сфері стратегічних реалій».

Лавров висловив надію, що запланована на травень 2020 року оглядова конференція з розгляду дії ДНЯЗ пройде максимально неконфронтаційно.

«Ми переконані, що ризики й загрози стосовно розповсюдження, з якими ми стикаємось сьогодні, повинні усуватись саме на базі суворого дотримання цього договору, природно, поважаючи й забезпечуючи баланс між трьома його складовими - нерозповсюдження, роззброєння та мирне використання атомної енергії», - підкреслив Лавров.

При цьому він назвав деструктивною позицію США щодо Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань.

Читайте такожЕкс-держсекретар США назвав формулу перемоги у "новій холодній війні" з Росією

«Політично важливим для збереження режиму ядерного нерозповсюдження ми розглядаємо досягнення прогресу в справі набрання чинності Договором про всеосяжну заборону ядерних випробувань. І те, що він й досі не почав працювати, через 23 роки після його відкриття до підписання, звичайно, це дуже серйозна проблема», - сказав він.

«Відповідальність несуть ті 8 із 44 держав, які повинні ратифікувати договір, щоб він набрав чинності. І звичайно ж, особливо деструктивною виглядає позиція Сполучених Штатів, які в своїх ядерних доктринальних документах безпосередньо записали, що не будуть домагатися його ратифікації», - сказав Лавров.

Очільник МЗС Росії назвав белетристикою плани щодо можливого створення світу, який буде вільний від ядерної зброї. «Це белетристика. Якщо запитати в мене, то я був би за», - сказав він.