Бельгійська корпорація Puratos, що працює на ринку харчової промисловості, не вийшла з російського ринку та продовжує працювати в Україні.
Про це йдеться у видання "Апостроф".
Багато міжнародних компаній вийшли з російського ринку після повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Деякі – призупинили інвестиції та виробництво в РФ. Але низка компаній продовжує працювати одночасно і в Україні, і в Росії. Одна з таких – бельгійська корпорація Puratos, яка працює у понад ста країнах світу та постачає інгредієнти для пекарень, кондитерських та цукерень.
Puratos має активів у Росії на 64 мільйона доларів та щорічно сплачує 5 мільйонів податків до бюджету країни-агресора. Прибутки та активи компанії у РФ стабільно зростають.
Головний офіс "Пуратос-росія" – дочірнього підприємства бельгійської Puratos Group – знаходиться в підмосковному Подільську. На території РФ працюють три заводи компанії, філії розташовані в 7 найбільших містах країни. Нещодавно "Пуратос-росія" відсвяткувала 30-річний ювілей своєї діяльності на території РФ.
Журналісти зазначають, що дочірня компанія Puratos повністю адаптувалася під російських споживачів. До прикладу, в цьому році "Пуратос-росія" вітала росіян з днем Росії та днем перемоги.
"Пуратос-росія" посідає четверте місце серед п’яти найбільших виробників харчових продуктів за обсягом виручки у РФ. І це може свідчити про безпосередню або опосередковану участь компанії у постачанні продовольства для потреб армії країни-агресора. Оскільки хлібобулочні вироби є важливою складовою забезпечення, і на сьогодні армія РФ залишається одним із основних споживачів такої продукції", - констатують розслідувачі.
Водночас Puratos продовжує працювати в Україні, під дочірнім підприємством ТОВ "ПУРАТОС УКРАЇНА", , що було засноване в 2005 році. Директором української компанії є Сергій Соловей.
У грудні 2022 року "Пуратос-Україна" створила Фонд відновлення хлібної галузі України (БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД "ВІДНОВЛЕННЯ ХЛІБНОЇ ГАЛУЗІ ПУРАТОС УКРАЇНА", ), який очолив вищезгаданий Сергій Соловей. Метою Фонду нібито є підтримка українських підприємств хлібобулочної та кондитерської галузей, що постраждали внаслідок російської агресії. Однак журналісти виявили, що жодних прозорих звітів Фонду про надання допомоги конкретним підприємствам, окрім одного, знайти не вдалося.
"Єдина компанія, яка реально отримала допомогу від Фонду у вигляді гранту на закупівлю зруйнованого обладнання у 2023 році – Chanta Mount, що займається виробництвом хліба та хлібобулочних виробів. І це єдиний здобуток Фонду, що був заснований у 2022 році", - йдеться у розслідуванні.
Розслідувачі припускають, що створення компанією Фонду відновлення хлібної галузі України може бути спробою пом’якшити репутаційні ризики. Адже участь у фінансуванні бюджету рф не може ігноруватися, коли третина цього бюджету спрямовується на потреби російської армії.
"
Всеукраїнська асоціація пекарів оприлюднила офіційний лист-заклик до так званих "інгредієнтних" компаній щодо необхідності виходу з ринку рф. Звернення стосувалося, зокрема, і Puratos Group. Але корпорація продовжує працювати на території росії і, вочевидь, не планує виходити з російського ринку.
Фонду відновлення хлібної галузі України