Такою думкою поділилися військові та ветерани часів Холодної війни.
Велика Британія стає більш вразливою перед загрозою ракетних ударів та атак безпілотниками, адже роками уряд скорочував витрати з метою економії, зруйнувавши її світову систему протиповітряної оборони. Про це заявили військові та ветерани Холодної війни, пише Sky News.
У виданні зазначили, що начальники оборонних відомств розглядають можливості відновлення здатності Британії захищати критично важливу національну інфраструктуру, а саме електростанції, військові бази та урядові будівлі у випадку ударів крилатих та балістичних ракет РФ, які руйнують цивільні об'єкти в Україні.
Джерела в оборонному відомстві додали, що будь-який надійний план щодо "інтегрованої протиповітряної і протиракетної оборони" буде коштувати мільярди фунтів стерлінгів, та, ймовірно, вимагатиме збільшення оборонних витрат понад 2,5% національного доходу, про який нещодавно оголосив прем'єр-міністр країни.
"Чи зможе Велика Британія захистити свої міста з неба, якщо на них впаде шквал ракет? Ні. Чи знає громадськість, що робити в разі повітряної атаки? Ні... Простіше кажучи, чи ми захищені? Ні", - сказало високопоставлене джерело в оборонному відомстві на умовах анонімності.
Крім того, Sky News показало британські зенітні комплекси Bloodhound, які були взяті на озброєння у 1958 році, проте наразі вони знаходяться у музеях.
Після розвалу Радянського Союзу у 1991 році весь арсенал зенітних ракет Bloodhound було виведено з експлуатації. Авіабази та ескадрильї швидких реактивних літаків були скорочені, аби зекономити кошти, адже прем'єр-міністри, які змінювали один одного, отримували так звані "дивіденди миру".
Коли у ветерана-техніка британських сил протиповітряної оборони журналісти видання запитали, чи вважає він, що Велика Британія зараз добре захищена, він відповів:
"Я не відчуваю, що ми захищені, ні, зовсім ні. Сумно... З огляду на те, що ми мали в 1970-х і 1980-х роках".
Відомо, що наразі ВПС країни мають тільки 9 фронтових ескадрилій швидкісних реактивних літаків, серед яких літаки швидкого реагування. Йдеться про сучасні винищувачі F-35 і Typhoon. Проте під час холодної війни Британія мала 30 таких ескадрилій.
Крім того, на озброєнні країни є шість есмінців типу 45, які оснащені системами протиповітряної оборони, проте лише три з них готові до оборони, разом з тим, який бере участь в операціях на Близькому Сході.
У виданні підкреслили, якщо буде загроза з боку РФ, то Британія має вигідне географічне положення, проте варто враховувати, що країни Європи теж скоротили свої витрати на ППО.
Як писав УНІАН, ввечері 29 квітня російські окупанти вдарили ракетами по Одесі. Внаслідок цього повідомлялось про загиблих та поранених. Мер міста Геннадій Труханов тоді повідомляв про трьох загиблих, а також 17 постраждалих. Також під час атаки загинула собака.
Крім того, росіяни влучили у Палац студентів Національного університету "Одеська юридична академія", який місцеві жителі називають "Замок Гаррі Поттера" через незвичайний тип будівлі.
Також повідомлялось, що окупанти вдарили по лікарні в Харкові. На той момент у медичному закладі перебувало понад тисячу людей.
"На щастя, ракети влучили у землю, а не у корпуси медзакладу - в іншому випадку важко уявити кількість загиблих та постраждалих. Є одна поранена людина, ступінь - легкий", - повідомив тоді мер міста Ігор Терехов.