Дуда наголосив, що тільки на правді можна будувати зрілі та щирі відносини між народами.
Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що правда і пам'ять не повинні розділяти поляків та українців. Таку заяву він зробив у день пам'яті жертв Волинської трагедії на своїй сторінці в соцмережі X.
"Тільки на правді, навіть найважчій - можна будувати зрілі та щирі відносини між народами, зокрема між поляками й українцями", - написав Дуда.
Президент Польщі нагадав, що 11 липня є днем пам'яті поляків, які стали жертвами масового вбивства, вчиненого в 1943-1944 роках. Він підкреслив, що це одна з найтрагічніших подій в історії його країни.
"Ми хочемо і маємо право знати, де покояться їхні останки. Ми хочемо мати можливість гідно попрощатися з нашими близькими, помолитися біля їхніх могил і запалити свічки. Право на гідне поминання жертв, і особливо їхнє спільне поминання, є надзвичайно важливим елементом примирення та побудови доброго майбутнього", - додав Дуда.
Президент Польщі наголосив, що правда і пам'ять мають призвести до взаєморозуміння, примирення і спільної турботи про безпечне майбутнє, говорячи про Україну.
Нагадаємо, що 24 квітня на території нині неіснуючого села Пужники на Тернопільщині почали ексгумувати рештки поляків, які загинули 1945 року. Роботи проводить польсько-українська група дослідників. За оцінками експертів, під час трагічних подій 1945 року в Пужниках загинуло приблизно 80 осіб.
Пізніше в "Радіо Свобода" розповіли, що ексгумація жертв Волинської трагедії просувається. Польська сторона заявила, що такого високого рівня експертизи раніше ще не проводили.