Після Франції Сі вирушить до Росії, Сербії та Угорщини.
Президент Франції Еммануель Макрон, імовірно, обговорить з лідером Китаю Сі Цзіньпіном під час його візиту до Парижа скорочення торговельного дисбалансу і використання свого впливу на Росію у зв'язку з війною в Україні.
Видання Reuters пише, що надії Макрона навряд чи будуть легко здійсненними в період загострення торговельних суперечок між Європою і Китаєм.
Франція підтримує розслідування Європейського союзу щодо експорту китайських електромобілів, а в січні Пекін розпочав розслідування щодо імпорту бренді, здебільшого французького виробництва, і цей крок широко розглядають як відповідь на посилення перевірок з боку ЄС. При цьому ставлення 27 членів ЄС, зокрема Франції та Німеччини, до Китаю розділилося.
За словами джерел, канцлер Німеччини Олаф Шольц не приєднається до Макрона і Сі в Парижі через раніше взяті на себе зобов'язання.
"У Європі немає єдиної думки з цього питання, тому що деякі гравці, як і раніше, розглядають Китай як ринок можливостей", - сказав Макрон. "Ці розбіжності можуть підірвати здатність ЄС впливати на азіатського гіганта".
Франція також спробує домогтися прогресу у відкритті китайського ринку для свого сільськогосподарського експорту і вирішити питання, пов'язані із занепокоєнням французької косметичної промисловості з приводу прав інтелектуальної власності.
Франція прагне підштовхнути Китай до того, щоб змусити Москву припинити війну проти України, але поки що в цьому питанні мало що вдалося зробити.
"Якщо китайці прагнуть до поглиблення відносин з європейськими партнерами, дуже важливо, щоб вони почули нашу точку зору і почали сприймати її всерйоз", - заявило джерело в дипломатичних колах.
Після візиту до Франції Сі вирушить до Росії, Сербії та Угорщини.
Видання Bloomberg повідомило, що президент Китаю Сі Цзіньпін відвідає Європу вперше приблизно за п'ять років на тлі зростання напруженості у відносинах із Заходом з низки питань, зокрема з питань торгівлі, звинувачень у шпигунстві та підтримки Росії.