У Тернополі запровадять уроки графіті

15:01, 25 жовтня 2007
Культура
1 0

"Краще малювати, ніж пити й курити"

У Тернополі запровадять уроки графіті.

Як повідомив УНІАН голова міської асоціації графіті Олексій СТАНЬКО, проводитимуть такі уроки в центрі дитячої творчості. “Ми вийшли з такою ініціативою на міське управління освіти, і там погодилися. Бо краще, щоб діти вчилися себе творчо виражати, а не пили чи курили по дворах”, - сказав він.

За словами О.СТАНЬКА, уроки він та його колега проводитимуть у суботу та неділю. Робитимуть це на громадських засадах. “Будуть теоретичні заняття і практичні. Навчатимемо дітей малювати узори графіті в різних стилях, а також основам дизайну, як робити художній малюнок. Спочатку вчитимемо малювати їх на аркушах і на дошці, а вже навесні, коли у них будуть навики - на стінах огорожі на вул. Вояків дивізії “Галичина”, яку мерія офіційно відвела для таких цілей”, - поділився планами О.СТАНЬКО. Потім , за його словами, ці діти братимуть участь у фестивалях графіті, які організовуватиме асоціація.

“Ми схвалюємо таку ідею, оскільки дітям це цікаво, і добре, що їх навчать культурно виражати свої творчі пориви. Потім вони зможуть проявити свої навички на конкурсах”, - сказав заступник начальника міського управління культури Петро КОВЧ. На його думку, навчання школярів графіті зменшить кількість хаотичних малюнків на стінах будівель міста, оскільки дітей привчать малювати у спеціально відведеному місці.

Як повідомляв УНІАН, у лютому 2007 року міськвиконком прийняв рішення виділити для графітників у Тернополі залізобетонну стіну на вул. Вояків дивізії “Галичина”, що відділяє дорогу від залізничних колій. Правда, дозволено малювати не на всій конструкції, а на 100-метровій її ділянці - від проспекту Бандери до вул. Паркової. Після того, як усю стіну замальовують малюнками графіті, її через деякий час забілюють, після чого графітники знову мають можливість робити нові малюнки.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter