Вранці не можна пити каву / фото ua.depositphotos.com

Чашка кава стала для багатьох ранковим ритуалом. Однак після пробудження потрібно трішки зачекати перш ніж отримати порцію кофеїну. Це дозволить організму краще управляти енергією та дає кілька переваг для здоров'я, пише wfla.com з посиланням на доктора Раелін Брукс, декана Коледжу медсестер в Університеті Фенікса.

Зазначається, що кортизол, який часто називають "гормоном стресу", допомагає прокидатися вранці. Рівень кортизолу природним чином досягає піку приблизно через 30-45 хвилин після пробудження. Вживання кави одразу може перешкодити цьому природному процесу, що призведе до менш ефективного пробудження.

"Кортизол вивільняється, коли організм потребує енергії. Симпатична система сигналізує про вивільнення кортизолу, щоб скелетні м'язи могли використовувати глюкозу для роботи. Кофеїн – це стимулятор, який сигналізує симпатичній системі про підвищення рівня кортизолу. По суті, організм отримує комбіновані сигнали для вивільнення кортизолу як з внутрішніх, так і з зовнішніх джерел", – підкреслює лікар.

Відео дня

Більше стійкої енергії

Експерт додає, якщо почекати щонайменше 60-90 хвилин після пробудження, щоб випити кави, рівень кортизолу в організмі встигає досягти піку і почати знижуватися. Тоді кава буде працювати в тандемі з ритмами організму, а не проти них. Буде більш стійка енергія протягом дня.

"Вживання кави через 1-2 години після пробудження дозволяє організму спочатку використовувати внутрішнє джерело виробництва енергії, а потім зовнішнє джерело кофеїну, щоб підтримувати енергію до полудня", – заявляє Брукс.

Покращення якості сну

Відкладення кави на пізніше також може призвести до покращення якості сну. Період напіврозпаду кофеїну становить близько 5 годин, а це означає, що він може залишатися організмі досить довго. "Виведення кофеїну з організму може тривати від 1,5 до 9,5 годин. Вживання кави ближче до вечора може вплинути на якість сну, особливо якщо ви не отримуєте достатньої кількості води", – вказує медик.

Перш ніж перейти до кави вранці також варто випити склянку води. До того ж можна  подумати про легкі фізичні вправи або поживний сніданок, щоб почати свій день.

Поступові зміни

Якщо ідея почекати 90 хвилин здається нездійсненною, потрібно починати поступово. Спробувати відкладати каву на 15 хвилин щодня, поки не досягнете оптимального проміжку. Такі поступові зміни можуть зробити перехід легшим і більш керованим.

Міф про миттєвий заряд енергії та продуктивність

Багато хто вважає, що випити каву одразу – це єдиний спосіб отримати швидкий заряд енергії. Однак організм вже оснащений власною природною системою пробудження. Якщо дозволити кортизолу виконати свою роботу перед додаванням кофеїну, він може посилити цей ефект, а не замінити його.

Відкладення споживання кофеїну може позитивно вплинути на продуктивність на роботі. Коли ваша енергія більш стабільна, ви менш схильні до ранкової апатії.

Кофеїнова залежність

Також легко стати психологічно залежним від першої ж філіжанки кави. Але розуміння того, що ви можете керувати своїм рівнем енергії за допомогою правильного вибору часу, може допомогти зменшити цю залежність.

Цікаві новини

Останніми роками насіння чіа набуло величезної популярності. Його хвалять за вражаючий набір переваг для здоров’я, а також можливість додавати в різні страви та закуски. Крім того, багато експертів рекомендують споживати їх натщесерце для максимального ефекту.

Сир має багату кулінарну історію: люди виготовляють його вже понад 4 000 років. Його можна їсти сам по собі, додати в сендвіч або посипати зверху ситну страву, наприклад, піцу чи лазанью. Зараз існує 2000 сортів сиру, тож на запитання про те, який же сир найкорисніший, відповісти не так вже й легко.

Вас також можуть зацікавити новини: