Названо 5 маленьких секретів, які допоможуть розбагатіти / фото ua.depositphotos.com

У світі, де фінансовий успіх часто здається недосяжним, певні стратегії можуть значно підвищити ваші шанси розбагатіти.

Хоча гарантованого шляху до багатства не існує, ці п'ять маловідомих секретів можуть направити вас на правильний шлях. New Trader U розповів про фундаментальні принципи, які використовували багато заможних людей для досягнення фінансової свободи.

1. Диверсифікуйте джерела доходу

Відео дня

Один з найпотужніших секретів побудови багатства – не покладатися на одне джерело доходу. Розвиток декількох потоків доходу може забезпечити фінансову стабільність і прискорити ваш шлях до багатства. 

Існує три основні типи потоків доходу: активний дохід (зароблений завдяки роботі), пасивний дохід (зароблений з мінімальними поточними зусиллями) і портфельний дохід (зароблений завдяки інвестиціям).

Активний дохід може включати вашу основну роботу, роботу на фрілансі або консалтингові послуги. Пасивний дохід може надходити від оренди нерухомості, роялті за творчі роботи або онлайн-бізнесу, який приносить дохід з мінімальними щоденними зусиллями. Портфельний дохід, як правило, включає прибуток від акцій, облігацій та інших інвестицій.

Щоб почати диверсифікувати свій дохід, оцініть свої навички та інтереси. Чи могли б ви перетворити хобі на побічний бізнес? Чи є у вашій галузі можливості для фрілансу або консалтингової роботи? Подумайте про інвестиції в акції, що виплачують дивіденди, або про інвестиції в нерухомість.

Головне – починати з малого і поступово створювати кілька потоків доходу з плином часу. 

2. Побудуйте мережу зв'язків

Приказка "Важливо не те, що ви знаєте, а те, кого ви знаєте" містить багато істини. Спілкування з успішними однодумцями може відчинити двері до можливостей, про які ви б ніколи не здогадалися.

Побудова впливової мережі – це не колекціонування візиток, а формування значущих стосунків з людьми, які можуть запропонувати цінну інформацію, познайомити вас з ключовими контактами та потенційно стати діловими партнерами чи наставниками.

Щоб створити впливову мережу, почніть з визначення заходів, конференцій або онлайн-спільнот, де збираються успішні люди у вашій галузі або бажаній сфері побудови багатства. Відвідуючи ці заходи, зосередьтеся на якісній взаємодії, а не на кількості. Слухайте більше, ніж говорите, і шукайте способи бути корисними для інших.

Платформи соціальних мереж, такі як LinkedIn та Facebook, можуть бути потужними інструментами для зв'язку з лідерами галузі та потенційними менторами.

Говорячи про наставників, знайти когось, хто вже досягнув того рівня успіху, до якого ви прагнете, може бути безцінним. Хороший наставник може надати рекомендації, поділитися своїм досвідом і допомогти вам уникнути поширених помилок.

Шукаючи наставника, зверніть увагу на того, чиї цінності збігаються з вашими, і хто вже досяг успіху в тих сферах, які ви хочете дослідити. Пам'ятайте, що менторство – це вулиця з двостороннім рухом, тому постійно шукайте способи додати цінності життю чи бізнесу вашого наставника.

3. Опануйте ощадливість та управління боргами

Цей секрет багатства може здатися контрінтуїтивним: витрачайте менше, ніж заробляєте. Хоча це не так захоплююче, як збільшення доходу або інвестиції на фондовому ринку, оволодіння ощадливістю та ефективним управлінням боргами має вирішальне значення для побудови довгострокового багатства.

Жити нижче своїх можливостей не означає жити у злиднях. Навпаки, це означає, що ви витрачаєте гроші свідомо і віддаєте перевагу тому, що дійсно приносить цінність вашому життю. Почніть з відстеження своїх витрат, щоб зрозуміти, куди йдуть ваші гроші.

Шукайте сфери, в яких ви можете скоротити витрати без суттєвого впливу на якість вашого життя. Це може означати частіше готувати вдома, знайти безкоштовні або недорогі варіанти розваг або домовитися про кращі тарифи на підписки чи інтернет.

Не менш важливо уникати непотрібних боргів. Хоча деякі борги, такі як іпотека на житло за розумною ціною або студентські позики на освіту, які підвищують ваш потенціал заробітку, можна вважати "хорошим" боргом, споживчий борг з високими відсотками може стати значною перешкодою для створення багатства.

Якщо у вас є борг під високі відсотки, визначте пріоритетом його швидке погашення. Розгляньте такі стратегії, як метод боргової лавини (спочатку виплачуйте борги з найвищими відсотками) або метод боргового снігового кому (спочатку виплачуйте найменші борги, щоб отримати психологічну перемогу).

Для тих, хто вже має борги, дуже важливо скласти план їх погашення. Перерахуйте всі ваші борги, їхні відсоткові ставки та мінімальні платежі. Виділіть всі додаткові кошти з вашого бюджету на погашення боргів, зосередившись на боргах з найвищими відсотками або найменшим залишком, залежно від обраного вами методу.

Пам'ятайте, що мета ощадливості та управління боргами полягає не в тому, щоб жити впроголодь, а в тому, щоб вивільнити більше доходу для заощаджень та інвестицій. Оволодівши цими навичками, ви зможете спрямовувати більше грошей на діяльність, спрямовану на створення багатства, прискорюючи свій шлях до фінансового успіху.

4. Збільште свій потенціал заробітку

Хоча скорочення витрат і планування бюджету є дуже важливими, існує межа, скільки ви можете заощадити. З іншого боку, не існує стелі, скільки ви можете заробити. Підвищення потенціалу заробітку має вирішальне значення для створення багатства, оскільки це дає вам більше ресурсів для заощаджень та інвестицій.

Існує кілька способів збільшити свій потенціал заробітку. Одним із потужних методів є безперервна освіта. Це не обов'язково означає повернення до школи для отримання вищої освіти (хоча в деяких сферах це може бути корисним).

Це може означати проходження онлайн-курсів для здобуття затребуваних навичок, відвідування семінарів, щоб залишатися в курсі подій у вашій галузі, або отримання сертифікатів, які зроблять вас більш цінним для роботодавців чи клієнтів.

Розвиток навичок тісно пов'язаний з освітою, але заслуговує на окрему увагу. Визначте навички, які високо цінуються у вашій галузі або сферах, в яких ви хотіли б працювати. Це можуть бути технічні навички, такі як програмування та аналіз даних, або м'які навички, такі як лідерство та комунікація. Присвятіть час цілеспрямованій практиці та вдосконаленню цих навичок.

Ще один спосіб підвищити свій потенціал заробітку – це підприємництво. Початок бізнесу дозволяє вам розкрити свій потенціал заробітку, знявши стелю, яка часто існує в традиційному працевлаштуванні. Хоча підприємництво пов'язане з ризиками, воно також пропонує потенціал для значних винагород.

Пам'ятайте про силу переговорів. Незалежно від того, чи ви найманий працівник, чи власник бізнесу, покращення ваших навичок ведення переговорів може призвести до підвищення заробітної плати, укладення кращих контрактів та більш вигідних ділових угод.

Вивчіть діапазони заробітних плат для вашої посади та галузі, задокументуйте свої досягнення та практикуйте тактику ведення переговорів перед тим, як розпочати змістовну розмову про компенсацію.

5. Використовуйте силу складних відсотків

Складні відсотки вважаються восьмим чудом світу, як каже стара приказка: "Хто розуміє, той заробляє, а хто не розуміє, той платить". Складні відсотки є потужною силою у створенні багатства, і розуміння того, як їх використовувати, може значно прискорити ваш шлях до багатства.

Складні відсотки виникають тоді, коли ви отримуєте дохід не лише від початкової інвестиції, але й від накопичених з часом відсотків. Це створює ефект снігової кулі, коли ваші гроші зростають не лінійно, а експоненціально. Ключ до максимізації ефекту складних відсотків – почати інвестувати якомога раніше і бути послідовним.

Наприклад, якщо ви почнете інвестувати $500 на місяць у віці 25 років із середньорічною прибутковістю 7%, до 65 років ви матимете близько $1,2 млн. Якщо ви почекаєте до 35 років і почнете інвестувати таку ж суму з такою ж прибутковістю, то у віці 65 років матимете лише близько $566 000. Ця десятирічна різниця призводить до того, що ваші гроші більш ніж подвоюються, виключно завдяки силі складних відсотків.

Зосередьтеся на довгострокових інвестиційних стратегіях, щоб використати цю силу. Індексні фонди та ETF, які відстежують широкі ринкові індекси, популярні серед багатьох інвесторів завдяки низьким комісіям та широкій диверсифікації. 

Памʼятайте, що час – ваш найбільший союзник, коли йдеться про складні відсотки. Навіть якщо ви можете інвестувати лише невеликі суми на початковому етапі, якщо ви почнете інвестувати рано і будете послідовними, з часом ви зможете накопичити значний капітал.

Вас також можуть зацікавити новини: