прості вуглеводи можуть призвести до стрибка рівня цукру в крові / фото pixabay

Проблеми з концентрацією уваги можуть спричинити не лише тривога, депресія, нестача сну, але й дієта, пише Huffpost з посиланням на лікарів і дієтологів.

Наукові дослідження показують, що деякі продукти та напої дійсно можуть зіпсувати вашу концентрацію. Ось п'ять із них:

Випічка та білий хліб. Як пояснив невролог Аріф Далві, прості вуглеводи можуть призвести до стрибка рівня цукру в крові, що, своєю чергою, може спричинити проблеми з концентрацією уваги. Такі продукти необхідно поєднувати зі здоровим джерелом жирів і білків (авокадо, лосось).

Відео дня

Дуже солона їжа. Продукти з високим вмістом солі "можуть спричинити електролітний дисбаланс", пояснив Далві. Коли це відбувається, це викликає запалення в мозку, яке може вплинути на короткочасну пам'ять і концентрацію.

Газовані та солодкі напої. Можуть спричинити швидке підвищення рівня цукру в крові, за яким слідує його різке зниження, що ускладнює підтримання зосередженої концентрації, зазначила дієтологиня Клер Ріфкін.

Кава. За словами дієтологів, занадто багато кави може погіршити концентрацію, оскільки надмірна кількість кофеїну нерідко спричиняє нервозність або занепокоєння.

Продукти, до яких ви непереносимі або чутливі. Якщо ви їсте щось, що викликає у вас проблеми зі шлунково-кишковим трактом, це обов'язково вплине на вашу концентрацію, стверджують лікарі.

Нагадаємо, раніше лікар назвав найкорисніший сир для кісток.

Вас також можуть зацікавити новини: