Деякі послуги вже скоро можуть стати недоступними для представників середнього класу / ua.depositphotos.com

Інфляція продовжує зростати по всьому світу, тож багатьом сім'ям стає дедалі важче підтримувати звичний для них рівень життя.

Про це пише New Trader U. Існує імовірність, що в найближчі пʼять років для представників середнього класу стануть недоступними 5 послуг. 

Утримання автомобіля 

За останні кілька років витрати на послуги автомеханіків та ремонт значно зросли. Зокрема, причина в різкому здорожчанні автозапчастин. До прикладу, у США у 2022 році вартість запчастин від автовиробників зросла на 10%, а запчастин з вторинного ринку – на 17% порівняно з типовою річною інфляцією в 0-4%.

Відео дня

Зростання витрат на ремонт зумовлене також ускладненням характеристик транспортних засобів, нестачею кваліфікованих техніків, проблемами в ланцюжку постачання, що впливають на доступність і вартість запчастин, а також інфляційним тиском.

Оскільки ці витрати продовжують зростати, багатьом сім'ям із середнього класу стає дедалі важче дозволити собі технічне обслуговування та ремонт. Для деяких заміна всіх чотирьох шин і ремонт трансмісії вже стали недоступними.

Наймання помічників для підтримки чистоти в будинку

Послуги з ведення домашнього господарства, хоча і не є необхідністю, в останні роки стають все більш популярними серед сімей середнього класу. Однак, оскільки попит на ці послуги зростає, а вартість збільшується, наймати когось для регулярного прибирання будинку може стати розкішшю, яку багато хто не зможе собі дозволити.

Погодинні ставки для помічників по дому постійно зростають, що зумовлено такими факторами, як підвищення мінімальної заробітної плати та нестача працівників у цій галузі.

Послуги майстрів з ремонту

Подібно до послуг з прибирання, вартість найму різноробочих або ремонтників для обслуговування та ремонту житла зростає. Оскільки погодинні тарифи на ці послуги зростають через дефіцит кваліфікованих робітників і збільшення матеріальних витрат, багатьом сім'ям середнього класу стає дедалі важче дозволити собі необхідний догляд за своїм житлом.

Звичайний ремонт житла, наприклад, заміна крана, що протікає, або заміна зламаної побутової техніки, може коштувати чимало. Більш масштабний ремонт, наприклад, заміна даху або оновлення електричної системи і поготів. 

Охорона здоров'я

Зростання витрат на охорону здоров'я пов'язане зі старінням населення, розвитком медичних технологій та недостатньою прозорістю цін у галузі.

Багато сімей середнього класу можуть бути змушені приймати складні рішення щодо свого здоров'я, таких як проведення планових процедур чи придбання дорогих ліків. 

Догляд за дітьми

Догляд за дітьми є важливою послугою для працюючих батьків, яка дозволяє їм зберігати роботу і забезпечувати свої сім'ї. Однак за останні роки витрати на догляд за дітьми стрімко зросли, що робить його все більш недоступним для сімей середнього класу.

Середня вартість догляду за дитиною сильно варіюється залежно від місця та типу догляду, але в багатьох регіонах вона вища, ніж у інших. Для сімей з кількома дітьми ці витрати можуть швидко стати непосильними.

Підвищення мінімальної заробітної плати для вихователів, посилення регулювання та нестача кваліфікованих працівників є факторами, що сприяють зростанню вартості догляду за дітьми. Як наслідок, багато сімей середнього класу витрачають значну частину свого доходу на догляд за дітьми, залишаючи менше грошей на інші необхідні витрати. 

Вас також можуть зацікавити новини: