Вона випередить Ісуса в Ріо та у Свебодзіні.
Під Торунем у Польщі повним ходом триває будівництво гігантської статуї Скорботної Богоматері. Монументальна скульптура в містечку Конотопі має побити діючі світові рекорди в галузі сакральної архітектури.
Цього літа вона, без сумніву, стане одним із найвідвідуваніших місць для туристів і віруючих у Польщі, пише naTemat. У серпні польський релігійний туризм отримає рекордну точку на карті. Статуя, що зводиться під Торунем, буде вищою за знаменитого Ісуса зі Свебодзина (майже на 20 метрів) і відомий у всьому світі монумент Христа-Спасителя в Ріо-де-Жанейро (на 17,1 метра).
У невеликому Конотопі реалізується проєкт, який за своїми масштабами залишає позаду аналогічні вітчизняні об’єкти. Згідно із задумом, уся величезна конструкція сягатиме у висоту рівно 55,6 метра.
Основна частина – сама фігура Скорботної Богоматері – становитиме понад 40 метрів. Вона буде встановлена на потужному, стійкому постаменті, який уже здалеку приверне погляд незвичайною формою, що нагадує 15-метрову корону.
З інформації, наданої виконавцями в матеріалі, надісланому до редакції, випливає, що цей нижній елемент слугуватиме відвідувачам просторим оглядовим майданчиком. Він дозволить милуватися панорамою околиць з нової точки огляду.
Пам’ятник Богоматері в Конотопі буде профінансовано з особистого статку мільярдера Романа Каркосика. З офіційної інформації випливає, що на будівельний майданчик буде поставлено загалом близько 2500 м³ спеціалізованого декоративного бетону Artevia Kolor. Його постачає Holcim Polska.
Виробник зробив ставку на матеріал, що забезпечує однорідний колір і максимальну стійкість до мінливих і суворих погодних умов. Це принципово важливо для споруди, настільки відкритої впливу вітру та дощу.
"Об’єкти такого масштабу вимагають не лише відповідних матеріалів, а насамперед досвіду та точності на кожному етапі. Поставляючи Artevia Kolor, ми пропонуємо рішення, що поєднує довговічність конструкції з високою якістю оздоблення, яка відповідає статусу цього проєкту. Ми раді, що наші рішення можуть брати участь у створенні подібних об’єктів, які мають значення не лише архітектурне, а й духовне та суспільне", – заявив генеральний директор підрозділу бетону та збірних конструкцій Даніель Цекала.
Новини про будівництво поширилися далеко за межі Польщі. У Financial Times уже вийшов резонансний матеріал про пам’ятник у селі Конотопі, який покликаний створити простір, що приваблюватиме тисячі людей.
"Монумент, що споруджується, стане не лише однією з найвищих споруд такого типу у світі, а й важливим місцем духовного та символічного значення. Розташований поблизу святині, він покликаний слугувати простором для споглядання, паломництва та зустрічей", – йдеться у надісланому матеріалі.
Складний проєкт поступово наближається до урочистого фіналу. Освячення заплановано не випадково на 15 серпня 2026 року – у день, коли в Католицькій церкві відзначається свято Успіння Пресвятої Богородиці.
Раніше УНІАН повідомляв, що в місті з Біблії знайшли величезну статую Афіни, якій 2000 років.