Рада повинна бути єдиною та солідарною в питанні посилення регіонів - Зубко

08:50, 29 квітня 2015
Децентралізація
48 0

Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко заявив, що Рада має бути солідарною в питаннях регіонального розвитку, децентралізації, розширення повноважень місцевого самоврядування.

minregion.gov.ua

Про це повідомляється на сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

«Всі європейські парламенти сьогодні єдині і солідарні у питаннях, що стосуються майбутнього Європи. Я вважаю, що і український парламент  має бути єдиний і солідарний у питаннях регіонального розвитку, децентралізації, розширення повноважень місцевого самоврядування», - сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, виступаючи у Верховній Раді під час Години запитань до Уряду щодо децентралізації влади.

«Ми створюємо в кожній області Офіс по підтримці реформ. Керівники цих Офісів повинні бути запропоновані від громадськості», - повідомив Віце-прем’єр-міністр України.

Читайте такожВ Україні відкриють 24 регіональні центри підтримки децентралізації

«Питання децентралізації як інструменту регіонального розвитку сьогодні є ключовим. Сьогодні половина народних депутатів у залі – це мажоритарники. Ви відповідальні за свої території. Ви сьогодні повинні бути ключовим провідниками реформи по децентралізації на місцях. Вам кожному роздана маршрутна карта, розроблена Мінрегіоном, – що і як потрібно робити. Я переконаний, що ви долучитесь до цієї справи», - звернувся Геннадій Зубко до парламентарів.

«Ми починаємо рух, який вивів Німеччину, Польщу, Францію до рівня країн з найрозвинутішою економікою. Сьогодні створюється інвестиційна привабливість кожного регіону, формуються  місцеві еліти, які беруть на себе відповідальність, фінансові можливості та повноваження», - наголосив Віце-прем’єр-міністр України.

Геннадій Зубко висловив сподівання, що зміни до Конституції України закріплять ті повноваження, які будуть передані від центральної влади до місцевих органів самоврядування: «Цього чекає і вся країна, і вся Європа».

За його словами, за результатами бюджетної та фінансової децентралізації місцеві бюджети сьогодні отримали 21 млрд грн доходу за перший квартал 2015 року. Крім того, є «великий потенціал надходжень до бюджету».

«Тільки акцизний податок за перший квартал цього року був зібраний в місцеві бюджети місцевим самоврядуванням на рівні 2014 року. Це означає, що є потенціал сьогодні збільшувати місцевий бюджет. По акцизному податку понад п’ять областей вже виконали 50% річного плану»,  - додав він.

«Ми маємо потенціал для того, щоб рухатись і не тільки наповнювати місцевий бюджет, а й збільшувати повноваження місцевого самоврядування та використовувати ці кошти на розвиток громад», - наголосив Геннадій Зубко.

Раніше УНІАН повідомляв, що Зубко показав депутатам карту створення спроможних громад.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter