Ілюстрація / REUTERS

Середземне море славиться своїми чистими пляжами, блискучо прозорою водою і мальовничими островами. Але нездорова любов людства до пластику, схоже, зруйнувала цю картинку і репутацію.

Як повідомляє Newsweek, вчені виявили в морі плавучий «острів» пластикового сміття, яких охоплює десятки кілометрів між французькою Корсикою й італійською Ельбою, де колись ховався Наполеон в часи свого вигнання. Пластиковий острів сформувався в результаті потоків, які несли відходи в північному напрямку, перш ніж скласти їх біля узбережжя цих островів.

Читайте такожВ ЄС остаточно затвердили заборону на одноразовий пластик

«Ризик в тому, що у разі виникнення поганих метеорологічних умов, приміром, північно-східних вітрів влітку, ми побачимо масовий приплив пластику на корсиканське узбережжя», - пояснив експерт з Інституту морських досліджень Франції Франсуа Галгані.

За його словами, поява сміттєвого острова в Середземному морі не випадкова. І це хронічна проблема через природу морських течій. Вчений пояснив, що вони фактично зносять до узбережжя Корсики й Ельби сміття з усієї Італії.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram