этот материал доступен на русском

Зміни клімату ведуть до народження агресивних павуків - дослідження

13:09, 20 серпня 2019
Екологія
1004 0
Під час дослідження вивчали павука, відомого як Anelosimus studiosus / фото flickr.com/52450054@N04

Зміни клімату, викликані глобальним потеплінням, і пов'язані з цими процесами екстремальні погодні умови можуть сприяти збільшенню популяції агресивних павуків.

Про це йдеться в новому дослідженні, опублікованому в журналі Nature Ecology & Evolution, передає ТСН.

Надзвичайні події, як-от тропічні циклони, можуть впливати на еволюцію павуків у штормових регіонах – там вже найагресивніші павуки мають кращі шанси на виживання. Під час дослідження вивчали павука, відомого як Anelosimus studiosus.

Дослідники з Університету МакМастер в Канаді вивчали поведінку комах з регіонів з екстремальними погодними умовами.

Провідний автор дослідження і біолог-еволюціоніст Джонатан Пруітт сказав, що надзвичайно важливо розуміти вплив погодних явищ на навколишнє середовище, еволюцію і природний відбір серед істот. Адже з підвищенням рівня моря частотність тропічних штормів буде лише зростати.

Дослідники зосередилися на жіночих колоніях павуків, який зазвичай живе просто на шляху тропічних циклонів США і Мексики. Їхнє дослідження містило спостереження за групами павуків до і після штормів протягом 48 годин.

Агресивність павуків вимірювали за швидкістю, кількістю атак, реакцією на потрапляння здобичі у павутину, ймовірністю того, що павуки-самки могли канібалізуватися та з'їдати самців і своє потомство, а також реакцією на проникнення хижих павуків іншого виду.

Читайте такожНебезпечних отруйних павуків почали дедалі частіше знаходити на популярному курорті біля Чорного моря: що потрібно знати

Згодом результати порівнювали з колоніями восьмилапих цього ж виду з менш екстремальних районах.

Агресивні павуки, як правило, краще добувають ресурси за їхньої нестачі, але водночас більш схильні до бійок між собою за умов голоду чи перегрівання.

Пруітт сказав: "Тропічні циклони, ймовірно, впливають на обидва цих стресори, зменшуючи кількість поживи і збільшуючи вплив сонця".

"Агресивність передається від покоління до покоління в цих колоніях від батьків донькам і є основним фактором їхнього виживання і здатності до розмноження", - додає вчений.

Аналіз показав, що після тропічного циклону колонії з найбільш агресивними павуками виробляли більше яєць і мали більше нащадків, що вижили.

Ця тенденція була настільки послідовною, що дослідники вважають, що це є еволюційною відповіддю.

Отже, існує ймовірність того, що це може статися з великою кількістю популяцій павуків, якщо погода в усьому світі стане більш екстремальною через зміни клімату.

Раніше повідомлялося, що біологи виявили в Колумбії вісім видів павуків, які раніше не зустрічалися в цьому регіоні. При цьому тільки два з них були відомі арахнологам, а шість виявилися представниками нових видів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter