Рибалки Нігерії подали до суду на концерн Shell через розлив нафти

20:58, 02 березня 2016
Екологія
129 0

Нігерійські рибалки і селяни подали в Технологічний і будівельний суд Великобританії позов проти англо-голландського концерну Royal Dutch Shell за багаторазові розливи нафти на його промислах в дельті річки Нігер.

REUTERS

Про це повідомив представник концерну, інформує ТАСС.

Shell однак запевняє, що ще в 1993 році "зупинив виробництво нафти в Огоніленді - місцях проживання народу огоні", представники якого і подали судові позови.

Читайте такожУкраїна та екологія: чим запам'ятався рік, що минає

Виїзні слухання у справі відбудуться в Нігерії. Представляти позивачів буде адвокатська контора Leigh Day, зусиллями якої на початку минулого року було прийнято судове рішення про виплату компанією Shell компенсації постраждалим в розмірі $84,5 млн, у той час як спочатку концерн готовий був заплатити позивачам не більше $50 тис. доларів.

Читайте такожНафта дешевшає завдяки зростанню запасів у США

Рибалки і селяни Огоніленда стверджують, що нафтові промисли Royal Dutch Shell протягом декількох десятиліть руйнували їх бізнес і здоров'я, так як через розлив нафти екологічна обстановка в місцях їх проживання стала нестерпною. Так, наприклад, стверджується, що з 1989 року в дельті Нігера немає чистої питної води.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter