Плавучі вітрові електростанції виявилися ефективнішими за берегові

05:53, 06 березня 2018
Альтернативна енергетика
1706 0
До складу плавучої електростанції Hywind входять п'ять вітрогенераторів / фото Øyvind Gravås / Statoil

Зимовий період експлуатації першої в світі плавучої вітряної електростанції Hywind, що почала працювати в жовтні минулого року біля узбережжя Шотландії, показав більшу ефективність у порівнянні зі звичайними береговими «вітряками».

Як пише ArsTechninca, з моменту запуску до теперішнього часу електростанція, розташована в 25 кілометрах від шотландського узбережжя Абердіншира, показала коефіцієнт потужності 65 відсотків, передає N+1.

За твердженням компанії Statoil, якій належить Hywind, звичайні берегові вітряні станції в зимовий період показують ефективність від 40 до 60 відсотків.

Коефіцієнтом використання потужності електростанції називають відношення потужності, що видається нею, до її максимальної розрахункової потужності. Потужність шотландської вітряної електростанції Hywind становить 30 мегават. Коефіцієнт потужності 65 відсотків означає, що середня потужність станції за зимовий період експлуатації склала 19,5 мегавати. Зимовий період вважається найбільш вдалим періодом для вітряних електростанцій з точки зору вироблення електроенергії. Саме в цей період на узбережжі дують часті і сильні вітри.

Читайте такожВітряна станція розміром з півтори Гренландії може забезпечити енергією весь світ - вчені

Річний показник вітряної електростанції Hywind поки невідомий. Ймовірно, його підрахують в кінці поточного року. За даними Управління енергетичної інформації США, в 2017 році коефіцієнт потужності американських берегових вітряних електростанцій склав 36,7 відсотка. Для порівняння, аналогічний показник для сонячних електростанцій за той же період склав 27 відсотків, а гідроелектростанцій - 45,2 відсотка. Слід зазначити, що найвищий коефіцієнт потужності з усіх мають атомні електростанції. Для них він в середньому становить 90,4 відсотка.

До складу плавучої електростанції Hywind входять п'ять вітрогенераторів. Кожен генератор встановлений на щоглі висотою 175 метрів, змонтованої на стабілізованому поплавці довжиною 78 метрів. Такий поплавок дозволяє розміщувати вітряки на віддаленні від берега на воді з глибиною до 800 метрів. У поплавцях «вітряків» у якості стабілізуючого баласту використовується залізна руда. Крім того, поплавок під водою утримується трьома гнучкими тросами, закріпленими на дні за допомогою важких 60-тонних блоків. Маса одного вітрогенератора становить близько 12 тонн.

«Вітряки» оснащені гвинтами з трьома лопастями, довжина кожного з яких становить 75 метрів. Кут установки лопатей гвинтів вітрогенератора може змінюватися. Його визначає спеціальне програмне забезпечення, яке обчислює потрібний кут у залежності від сили качки і вітру. У перспективі плавучу електростанцію в Шотландії планується оснастити літій-іонною акумуляторною батареєю ємністю один мегават-година, яка буде приймати на себе навантаження пікового споживання електроенергії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter