Полимер

Новий матеріал, розроблений вченими з Массачусетського технологічного інституту, може бути використаний для автономного обігріву одягу, попередньо, «зарядившись» енергією сонця, пише Facepla.net з посиланням на News.mit.edu.

Виготовлений з полімерної плівки, матеріал поглинає сонячні промені протягом дня і зберігає тепло до тих пір, коли це необхідно. Така технологія зручна в холодному кліматі, оскільки власник зможе «заряджати» свій одяг протягом дня, і використовувати накопичене тепло під час холодних вечорів.

Читайте такожУкраїнець створив дешеву сонячну станцію (відео)

Розроблений полімер «вбирає» енергію від сонця, та зберігає її в хімічному стані всередині прозорої плівки. Хімічний спосіб зберігання зберігає стабільність тепла, дозволяючи користувачам використовувати його на власний розсуд. У хімічному стані тепло може бути використано за допомогою невеликих каталізаторів, які завжди під рукою - світло, тепло або електрику.

Це означає, що куртка, зі збереженою певною кількістю тепла, може дуже швидко його «активувати» з допомогою спалаху світла. Дослідники стверджують, що при активації полімерний матеріал може нагріватися до 60 градусів за Фаренгейтом (15 °С).

Дослідники кажуть, що тканину легко виготовляти у два етапи. Вони шукають можливість застосування свого матеріалу в таких продуктах, як одяг, віконне скло і промислові товари.